"ХАМАС НЕ ПРЕДСТАВЉА ПАЛЕСТИНЦЕ": Сунак и Макрон забринути због ризика од ескалације сукоба на Западној обали

Танјуг

29. 10. 2023. у 15:32

БРИТАНСКИ премијер Риши Сунак и француски председник Емануел Макрон изразили су данас, у телефонском разговору, забринутост због опасности од проширења сукоба Израела и Хамаса у ширем региону, а нарочито на Западној обали.

ХАМАС НЕ ПРЕДСТАВЉА ПАЛЕСТИНЦЕ: Сунак и Макрон забринути због ризика од ескалације сукоба на Западној обали

Foto: Profimedia

Двојица лидера су такође нагласила важност испоруке хитне хуманитарне помоћи цивилима у угроженој палестинској енклави Гази, пренео је Ројтерс.

-Они су се договорили да заједно раде како би се кључна хуманитарна помоћ - храна, гориво, вода и лекови - обезбедила онима којима је најпотребнија. Сагласни су и да наставе са напорима да се из ратне зоне евакуишу страни држављани - саопштено је из кабинета британског премијера.

Сунак и Макрон су се сагласили да је важно не изгубити из вида дугорочну будућност региона, а посебно потребу за постизањем споразумног решења о две државе.

- Они су истакли да Хамас не представља обичне људе Палестинце и да варварство Хамаса не би требало да подрива легитимне тежње палестинског народа - саопштено је из кабинета британског премијера, а преноси Скај њуз.
 

БОНУС ВИДЕО: УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ - Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН НА САСТАНКУ ИЗДАО НАРЕЂЕЊЕ ВОЈСЦИ: Заробљене у Курску третирајте као терористе, хитно ослободите читаву територију!

ПУТИН НА САСТАНКУ ИЗДАО НАРЕЂЕЊЕ ВОЈСЦИ: Заробљене у Курску третирајте као терористе, хитно ослободите читаву територију!

РУСКИ председник Владимир Путин одржао је састанак на једном од командних места групе Курск, рекао је новинарима портпарол Кремља Дмитриј Песков. Он је на састанак стигао у војној униформи.

12. 03. 2025. у 20:09

ШВАЈЦАРСКИ ВЕЛТВОХЕ О ПРЕСУДИ ДОДИКУ: Шмит користи квази диктатуру да би елиминисао непожељне политичаре

ШВАЈЦАРСКИ ВЕЛТВОХЕ О ПРЕСУДИ ДОДИКУ: Шмит користи квази диктатуру да би елиминисао непожељне политичаре

ШВАЈЦАРСКИ лист Велтвохе је у оквиру текста о актуелној ситуацији у БиХ, оптужио је Немца Кристијана Шмита да користи квази диктаторску моћ да би елиминисао непожељне политичаре и упозоравају Берн каква их судбина чека ако пристану на сарадњу са ЕУ.

12. 03. 2025. у 16:03

Коментари (0)

Историјски рекорд сирове кафе на светској берзи: Зашто кафа никад није била скупља и да ли је имамо довољно?