САД нису дозволиле Украјини прошле године да настави мировне преговоре са Русијом, изјавио је бивши немачки канцелар Герхард Шредер.

Коментари (3)

Walter Pravicek

22.10.2023. 10:19

Šreder je bio odlićan kancler Nemačke,ali nekima je smetao.Pa kasnija veza sa Rusima zbog gasa nekima nije išla u glavu,jer svi bi lonče dodali,da si i oni napune žedna usta.(čitaj novac).Tako je u politiki svuda na svetu.Malo pametnih,puno glupih,polu pismenih i lajavca.Šreder nije bio takav-

Rade

22.10.2023. 12:14

Pa neka. Njemacka je u Rusiji imala sve bez rata. Danas slusajte Bajdena. Jedino Amerika profitira od svega, a Evropa plaća, gubi. Nadam se da su shvatili kako je biti necija kolonija. Nastavak podrske Ukrajini, je trasiranje puta u nestanak Njemačke Poljske i Britanije. Prestaje ona priča da od svojih kolonija uzimate i poslednji zalogaj da zadovoljite svoje apetite. Dolazi kraj i vašem nasilnistvu. Rusija ne ucjenjuje manje kao vi zapadnjaci, pa ni po cijenu da ubijate. Lose procjene zaoada i mudrost Rusije rat u Ukrajini vode"lezeći". Svaki dan izbace oruzje kom se ne moze zapad suprostaviti. I ako dode do toga da se upotrebi nuklearno oruzje, budite sigurni da ste ga isprivocirali. Poslije prve nuklearke, volil bi vidjeti ko ce uzvratiti..ukoliko bi uzvratili, tek onda slijedi salva novih. Koreja je jedna id drzava koja"jedva čeka" da kazni one koji je drze u izolaciji desetljećima. Sretan put u pakao !!!

Pesimista

22.10.2023. 15:48

Javio se i bivši akter i učesnik stvaranja "svetskog poretka". Posle pada berlinskog zida, reafirmisanja ideja neonacizma, preko raspada Jugoslavije protkanog nesretnim građanskim ratom prekomponovanog u međudržavne sukobe Srbije sa susednim (novokomponovanim) državama, Nemačka je osetila da je na vrhuncu svoje moći. Zatom je došlo na red i rasparčavanje Srbije. Nemački kancelar Olaf Šolc je nedavno izjavio da je Nemačka otvorila svoju novu eru prilikom bombardovanja SR Jugoslavije u cilju odvajanja KiM od Srbije. Dotični bivši kancelar nije ni sanjao da je pristankom Nemačke u toj akciji ušao u istorijsku priču koja ima svoju neminovnost. Naime, sva ova dešavanja su predigra za finale u kome je glavnu ulogu dobila Ukrajina. U ovoj konstelaciji Nemačka se našla u sasvim drugom političkom ambijentu. Kao okosnica, sada već čvrsto formirane strukture EU, dobila je ulogu vazala a ne gospodara. Dokaz za to je njen pristanak da se "dobrovoljno" odrekne benefita lagodnog života nacije zarad očuvanja geopolitičke dominacije USA. Kao nadoknadu za pretrpljenu štetu dobila je šansu od gospodara da svoju frustraciju leči ovde na Balkanu. Kažu da je istorija života. Kada bi je tumačili bez predrasuda, shvatili bi da stvaranje trećeg rajha noje njihov projekat.