САНЧЕЗ ДОБИО МАНДАТ ОД КРАЉА: "Спреман сам да што пре формирам нову владу"

ВРШИЛАЦ дужности премијера Шпаније Педро Санчез рекао је данас да је спреман да "што је пре могуће" формира нову владу, након што је добио мандат од краља Фелипеа VI.

САНЧЕЗ ДОБИО МАНДАТ ОД КРАЉА: Спреман сам да што пре формирам нову владу

Фото: АП

Најавио је да ће сутра започети разговоре са представницима политичких странака како би постигао споразум како би влада трајала четири године.

- Спреман сам да радим, што је пре могуће, на формирању прогресивне коалиционе владе са довољно подршке како бисмо обезбедили безбедност која је потребна земљи - поручио је Санчез после састанка са краљем Фелипеом VI који му је дао мандат за формирање владе, преноси Ројтерс.

Он је додао да је време за политику, посвећеност земљи и великодушност.

- Не може се председавати влади без разумевања политичког плуралитета у парламенту или територијалне разноликости државе. Циљ је да заједно пронађемо начин да формирамо владу. Време је за вођство - рекао је Санчез.

Да би била формирана нова влада, Санчез ће морати да постигне договор са представницима каталонских сепаратистичких странака.

Уколико ниједан кандидат за мандатара не обезбеди већину до 27. новембра, биће расписани нови избори.

БОНУС ВИДЕО: РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

РУСИ БАЛИСТИЧКИМ РАКЕТАМА САТРЛИ ОДЕСУ: Украјинци не знају где се налазе, ракете падају као киша