У СЛОВАЧКОЈ НЕГОДУЈУ: Војска у жалосном стању због слања оружја Украјини

СЛОВАЧКА војска налази се у жалосном стању након слања оружја Украјини, изјавио је лидер опозиционе странке „Смер“, бивши премијер републике Роберт Фицо за лист „Правда“.

У СЛОВАЧКОЈ НЕГОДУЈУ: Војска у жалосном стању због слања оружја Украјини

Фото via BAE Systems

-Након свега онога што су владе (бившег премијера Игора) Матовича, (бившег премијера Едуарда) Хегера и (председнице Словачке Зузане) Чапутове послали Украјини, наша војска је у жалосном стању. Немамо борбене авионе, системе ПВО, немамо довољно муниције, рекао је политичар.

Како је истакао, уколико његова странка победи на парламентарним изборима и ако успе да формира владу, Братислава ће престати да пружа војну помоћ Кијеву.

Подсећамо, у априлу 2022. године Словачка је испоручила Украјини ПВО систем С-300, а ове године и ловце МиГ-29. Фицо је тврдио да су испоруке реализоване уз грубо кршење устава републике.

Ванредни парламентарни избори у Словачкој биће одржани 30. септембра. Према последњим анкетама, странка „Смер“ је фаворит.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ЗАПАД ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Ово су се управо урадили Владимир Путин и Си Ђинпинг после отворене претње напада на територију Русије