ДЕМОНСТРАЦИЈЕ У ЈЕРЕВАНУ: Полиција привела 21 демонстранта

ЈЕРМЕНСКА полиција привела је 21 демонстранта у Јеревану и на аутопуту Ерасх-Јереван, како су навели из тамошњег министарства унутрашњих послова за агенцију ТАШ.

ДЕМОНСТРАЦИЈЕ У ЈЕРЕВАНУ: Полиција привела 21 демонстранта

FOTO: Twitter/Printscreеn/@Sprinter99800

У Јеревану је ухапшено деветнаесторо људи, док су две особе лишене слободе на аутопуту Ерасх.

Део демонстраната се и даље налази преко пута владе, али је, како пишу тамошњи медији, ситуација за сада мирна.
Иначе, протести у Јеревану нису стали од уторка када је азербејџанска војска покренула антитерористичку операцију и ушла у област Нагорно-Карабах која је под контролом јерменских сепаратиста. Главни захтев окупљених је оставка премијера Јерменије Никола Пашињана, који је признао Нагорно-Карабах као саставни део Азербејџана.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у

РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у

ПРЕ отприлике десет година, рат у Сирији помогао је да се створи неочекивано партнерство на Блиском истоку између Турске и Русије. Међутим, оно се сада распада, тврди Њујорк тајмс. Наиме, Турска снажно помаже Украјини да створи упориште у делу света где је руски председник Владимир Путин раније уживао значајан утицај.

08. 06. 2026. у 09:25

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

СРАМ ВАС БИЛО! Фудбалери Швајцарске Џака и Родригез провоцирали - показивали албанског орла пред Мундијал