"НЕ ЖЕЛИМО РАТ СА РУСИЈОМ": Из Пентагона говорили о кључном питању

АМЕРИКА не жели да ратује са Русијом, у Црном мору нема војне технике, изјавила је заменица секретара за штампу Пентагона Сабрина Синг, одговарајући на питање о могућности "војних решења" за извоз украјинског жита.

НЕ ЖЕЛИМО РАТ СА РУСИЈОМ: Из Пентагона говорили о кључном питању

Фото: Shutterstock/Илустрација

- У Црном мору немамо никакве ресурсе - рекла је Синг.

- Немам никаква саопштења нити одлуке које бих сада објавила. То је нешто што настављамо да пратимо (проналажење начина за извоз украјинског жита). Јасно смо ставили до знања да не желимо рат са Русијом. У сукобу подржавамо Украјину. Али тренутно немам шта да најавим у вези са Црним морем нити о подршци пловидби бродова - истакла је она.

Раније је Волтрит џурнал, позивајући се на изворе у америчкој администрацији, саопштио да Сједињене Државе истражују могућности да се обезбеде извоз пољопривредних производа из Украјине преко дунавских лука у обиму од око 4 милиона тона месечно, не искључујући ни "војна решења" за заштиту бродова који испловљавају из ових лука.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: Калашњиков представио нову верзију јуришне пушке АК-19

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ПУКЛА ЉУБАВ! Арне Слот више није тренер Ливерпула