АМЕРИКА ЋЕ БИТИ УКЉУЧЕНА У ПОМОЋ Пентагон: Обука украјинских пилота на авионима Ф-16 биће у Европи

ПОРТПАРОЛ Пентагона Пат Рајдер изјавио је да ће се украјински пилоти за авионе Ф-16 обучавати на локацијама у Европи.

АМЕРИКА ЋЕ БИТИ УКЉУЧЕНА У ПОМОЋ Пентагон: Обука украјинских пилота на авионима Ф-16 биће у Европи

Фото: Профимедиа/Илустрација

- Али када је реч о томе... када ће та обука почети, како ће ти млазњаци бити обезбеђени, ко ће их обезбедити, ми настављамо да радимо са нашим међународним партнерима на тим питањима - рекао је Рајдер, објављено је на сајту америчког Министарства одбране. 

Према речима Рајдера, САД ће бити укључене у помоћ у обуци украјинских пилота.

Представник Пентагона је додао да обука и евентуални трансфер авиона Ф-16 Украјини имају за циљ подршку средњорочним и дугорочним потребама одбране те земље, а неће бити релевантни за најављену контраофанзиву против руских трупа.

БОНУС ВИДЕО: СПРЕМНИ ЗА ЕВАКУАЦИЈУ - Буди се вулкан Попокатепетл

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

МРАК НА КРИМУ: Цео Севастопољ остао без струје, узрок је језив