АМЕРИКА НАЈАВЉУЈЕ УКРАЈИНСКУ КОНТРАОФАНЗИВУ: Блинкен одбио да одговори да ли Кијев може да врати изгубљене територије

Novosti online

07. 04. 2023. у 18:51

КОНТРАОФАНЗИВА Украјине очекује се у наредних пар недеља, открио је државни секретар Сједињених Америчких Држава Ентони Блинкен.

АМЕРИКА НАЈАВЉУЈЕ УКРАЈИНСКУ КОНТРАОФАНЗИВУ: Блинкен одбио да одговори да ли Кијев може да врати изгубљене територије

Фото: Printscreen

Он је додао да Сједињене Америчке Државе имају за циљ да ураде све што могу да помогну Украјини да врати своје територије и да ојача и у дугорочној перспективи, што, како је казао, желе и остали украјински партнери. 

Ипак, како је рекао, одлука о томе да ли би требало враћати Крим и остале територије које су прешле под контролу Руске Федерације је на Кијеву.

- Украјина је демократска земља. Председник Владимир Зеленски је одговоран за управљање земљом, али мора да слуша вољу Украјинаца - прокоментарисао је Блинкен, одбијајући да директно одговори на питање да ли мисли да Кијев заиста може да врати бивше територије. 

Што се тиче Москве, амерички државни секретар је казао да ће се "притисак који је без преседана наставити на Русију све док Москва не промени свој политички курс".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУБЛИКА БИЛА ШОКИРАНА ВЕНСОВИМ ИЗЛАГАЊЕМ: Споменуо и изборе у Румунији, сасуо Европи истину у лице

ПУБЛИКА БИЛА ШОКИРАНА ВЕНСОВИМ ИЗЛАГАЊЕМ: Споменуо и изборе у Румунији, сасуо Европи истину у лице

УЧЕСНИЦИ Минхенске безбедносне конференције слушали су говор потпредседника САД Џеј-Ди Венса готово без аплауза, показује снимак преноса његовог наступа на сајту Беле куће.

14. 02. 2025. у 17:34

Коментари (2)

ТРАГЕДИЈА! Српског кошаркаша ударила кола - умро на свој рођендан