РУСКО НАОРУЖАЊЕ КОЈЕ СЕ ДОКАЗАЛО У УКРАЈИНИ: За овим системима влада велико интересовање од стране купаца
РУСКА државна одбрамбена компанија Рособоронекспорт објавила је на сајму Аеро Индија 2023 да су руске одбрамбене компаније спремне да потпишу нове извозне уговоре упркос рату у Украјини који је у току.
Што је најважније, Михејев је рекао да су стране земље показале повећано интересовање за неколико система наоружања „у позадини специјалне војне операције“.
Извршни директор је навео неколико система који су се одлично показали у рату против Украјине и који су сада пажљиво посматрани од стране заинтересованих страних купаца.
Ови системи наоружања укључују хеликоптере Ка-52Е и Ми-171Ш, ловце Су-57Е и Су-35, тактичке комплексе Искандер-Е и тенкове Т-90М.
-Наши страни партнери су, наравно, веома пажљиви према информацијама о чињеницама борбене употребе наоружања и војне опреме. Знамо да они проучавају званичне материјале које је објавило Министарство одбране Русије и дописници руских медија.
-Истовремено, вреди напоменути да је у последње време порасло интересовање наших партнера за савремене руске производе, посебно за хеликоптере Ка-52Е и Ми-171Ш, ловце Су-57Е и Су-35, оперативне Искандер-Е. тактички системи, тенкови Т-90М Прорив, рекао је он.
Ова изјава долази када се руска одбрамбена индустрија налази под санкцијама које је увела међународна заједница. Међутим, неколико извештаја је показало да је индустрија успела да повећа производњу без обзира на ограничења.
Михејев је такође уверио свет да је, упркос повећању потражње за оружјем од стране руске војске, индустрија на добром путу да заврши извозне наруџбине како је првобитно планирано.
-Пошто је руска армија заузета извршавањем најважнијих задатака, одбрамбена индустрија првенствено треба да задовољи потребе Министарства одбране. У међувремену, наша предузећа су успешно реализовала постојеће уговоре и не виде препреке за потписивање нових извозних послова.
ШЕСТ БОРБЕНО ТЕСТИРАНИХ РУСКИХ ОРУЖЈА
Једна од ракета које је Русија у великој мери користила против Украјине са врхунском прецизношћу и разорним ударом је Искандер-М. Реч је о јединственом покретном балистичком ракетном систему са дометом од 400 километара који може да носи нуклеарну бојеву главу.
Повезан је са умреженим системом сензора и пројектила који могу брзо да покрену нападе на мете на фронту.
Поред тога, садржи ометаче за блокирање активних трагача и способан је за брзе маневре у терминалној фази. После борбеног успеха, ова ракета је у децембру прошле године испоручена и Белорусији.
Извозну варијанту ове ракете, Искандер-Е, наводно гледају многе земље. Искандер-Е је модификован смањењем његовог домета који је преко 280 километара.
Током година, ова ракета је извезена у Јерменију и Алжир, али Рособоронекспорт користи њихове недавне борбене перформансе да повећа свој извоз.
Русија је такође увелико распоредила два хеликоптера, Ка-52 Алигатор и Ми-171Ш.
У мају 2022, шеф Рособоронекспорта је рекао: „Помно пратимо коришћење нашег борбеног хардвера у специјалној војној операцији у Украјини. Успешно се примењују војни хеликоптери Ка-52 и Ми-28Н и извозна верзија Ми-8АМТШ Ми-171Ш.
Алигатор је напредни јуришни хеликоптер распоређен да уништи украјинске тенкове и копнене формације користећи свој напредни борбени хеликоптер.
За разлику од њега, Ми-171Ш је војни транспортни хеликоптер који је посебно дизајниран за рад у борбеним мисијама. Оба ова хеликоптера такође су приказана на кинеском авио сајму у Зхухају у новембру прошле године.
Иако је Русија изгубила доста јуришних хеликоптера Ка-52 у борби, они су доказали своју ефикасност својим побољшаним односом снаге и тежине, маневрисањем, перформансама, оперативним карактеристикама, уграђеном радио-електронском опремом, моћним оружјем и одбрамбеним пакетом помоћи. Ка-52Е је извозна верзија овог хеликоптера.
Друга група система које Русија жели да извезе су борбени авиони Су-57 и Су-35. Су-35 је “радни коњ” Ваздушно-космичких снага Русије (ВКС), супер маневарски, двомоторни, једносед, борбени авион који је ВКС у великој мери користио у борби против украјинског ваздухопловства.
Ови ловци су коришћени за извођење напада на Украјину. Русија наводно продаје две десетине ових авиона Ирану због растућег одбрамбеног партнерства између две земље.
Иако се Су-35 борио од првих дана сукоба, учешће стелт ловца пете генерације Су-57 потврђено је тек крајем прошле године.
Стелт профил омогућава овој летелици да предузимају борбене патроле и испаљују ракете дугог домета а да не буду откривене. Русија се у великој мери клади на извоз овог напредног борбеног авиона, као што је раније детаљно истражио EurAsian Times.
Следећи на листи је Т-90М, унапређена верзија тенка Т-90 који има побољшану оклопну заштиту са Реликт уграђеним експлозивно реактивним оклопом (ЕРА) уместо претходног Контакт-5, боље наоружање, бољи примарни сензори, и побољшања контроле ватре.
Тенкови Т-90 су се борили у неколико наврата, укључујући и Украјину. Русија је изгубила неколико тенкова на бојном пољу због противтенковских топова и пројектила које је Украјина нашироко користила.
Међутим, напредне карактеристике ових тенкова су увек изнова наглашавали руски извозници оружја.
Поред шест система које је поменуо генерални директор, он је рекао и да су страни партнери заинтересовани и за борбена возила за подршку тенкова (БМПТ), тешки систем бацача ракета ТОС-1А, вођену муницију за топовски артиљерију, Орлан-10Е и беспилотни Орион-Е летелице, обалски ракетни системи.
Не само ови, ракетни системи Куб-С и Куб-Н, ПВО ракетни системи Панцир-С1, ракетни системи ПВО Викинг, ПВО системи Тор, МАНПАДС Игла-С и Верба и различити системи за електронско ратовање, укључујући противракетне системе авиона, дронови такође брзо добијају на популарности.
БОНУС ВИДЕО - ПОДРШКА ОД ТЕРМИНАТОРА: Снимци руских оклопних возила током борбе у Украјини
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ
О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.
15. 12. 2024. у 13:55
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?
Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.
14. 12. 2024. у 13:16
БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све
НОВАК и Јелена Ђоковић у емотивној вези су од 18. године, што значи да су пола живота провели заједно. Важе за један од најскладнијих парова, али и код њих се дешавају несугласице.
15. 12. 2024. у 12:00
Коментари (1)