КИЈЕВ МОЖЕ ПОСТАТИ ЖРТВА СУРОВЕ ИРОНИЈЕ: Коментатор "Блумберга" оцењује - "Украјина нема шансе да ступи у НАТО"
УКРАЈИНА неће постати део НАТО-а у догледној будућности, пише коментатор Хал Брандс у чланку за „Блумберг“.
FOTO: AP/Tanjug
Према речима новинара, постоје два плана за будућност постсовјетске републике. Први од њих предвиђа чланство земље у асоцијацији, али то се неће десити због правила које не дозвољава покретање процеса уласка у случају територијалних спорова или оружаних сукоба са другим државама.
- Кијев може постати жртва сурове ироније, када само један услов онемогућава чланство у НАТО - истакао је аутор материјала.
Други план, како тврди Брандс, јесте да се Украјина задржи као „савезник“ Запада и да се настави са снабдевањем земље оружјем и тешком опремом. Али, како је приметио аутор чланка, Кијеву ће бити веома тешко да одржи Оружане снаге, с обзиром на то да због сукоба привреда земље није у најбољем стању, а република ће бити у великој мери зависна од Запада.
- Тако ће Украјина вероватно остати економска штићеница Запада, а Вашингтон и његови савезници ће финансирати одбрану земље у догледној будућности. Чак и ако земља не уђе у НАТО, крај сукоба може бити само почетак дугорочних обавеза Запада Украјини - сумирао је Брендс.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
ВЕЖБЕ У РАТНИМ УСЛОВИМА: Посаде руских тенкова Т-80БВМ вежбају гађање
Препоручујемо
"НАЈОПАСНИЈЕ ЋЕ БИТИ АКО ПУТИН ПОБЕДИ!" Отворена порука Столтенберга из Минхена
18. 02. 2023. у 15:02
"НАКАЗЕ - МРЗЕ И БОЈЕ СЕ" Медведев одмах одговорио на речи Столтенберга - извређао НАТО
18. 02. 2023. у 15:07
МИР МОГУЋ САМО АКО СЕ КИЈЕВ НАОРУЖАВА: Шеф НАТО има занимљиво решење за мир у Украјини
17. 02. 2023. у 16:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
УКРАЈИНА ЈЕ ПАЛА НА КОЛЕНА: Стигао ултиматум који не смеју да одбију
ЛИДЕР пољске опозиционе партије Право и правда и бивши премијер Пољске Јарослав Качињски поручио је да Украјина не може бити примљена у Европску унију док не одбаци политику величања Степана Бандере, Украјинске устаничке армије и Организације украјинских националиста.
05. 07. 2026. у 07:22
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (1)