САМИТ ЕУ И УКРАЈИНЕ 3. ФЕБРУАРА У КИЈЕВУ: Познато о којим темама ће бити речи

САМИТ ЕУ и Украјине одржаће се у Кијеву 3. фебруара, саопштено је из кабинета украјинског председника Владимира Зеленског.

САМИТ ЕУ И УКРАЈИНЕ 3. ФЕБРУАРА У КИЈЕВУ: Познато о којим темама ће бити речи

Фото ЕПА

У саопштењу се наводи да ће се током самита разговарати о европској финансијској и војној помоћи Украјини.

Из кабинета истичу да је Зеленски разменио детаље у вези са састанком са председником Европске комисије Урсулом фон дер Лајен у свом првом званичном телефонском разговору ове године, пренео је "Франс 24".

Зеленски и Фон дер Лајенова разговарали су о испоруци "прикладног" оружја и покретању новог програма помоћи Украјини у вредности од 18 милијарди евра који је Европски парламент усвојио прошлог месеца.

БОНУС ВИДЕО: ЗЕЛЕНСКИ СЕ ОГЛАСИО У НОЋ: Предузели смо неке кораке, гарантујемо духовну независност нашег народа

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

МАГНЕТ ЗА БОГАТСТВО: Ови хороскопски знаци привлаче имућне партнере