СИ СПРЕМАН ЗА ЈОШ БЛИЖЕ КОНТКАТЕ СА РУСИЈОМ: САД све посматра из далека
КИНЕСКИ председник Си Ђинпинг навео да је спреман да наредне године настави да одржава блиске контакте са руским колегом Владимиром Путином и ради на продубљивању свеобухватне стратешке сарадње две земље.
- Спреман сам да одржавам блиске контакте са председником Путином и да водим наше земље ка продубљивању свеобухватне стратешке и практичне сарадње у различитим областима за добробит народа две земље - навео је Си у новогодишњем телеграму Путину.
Истакао је да две земље могу да нађу нове могућности за раст и међусобне односе 2023. Путин је јуче честитао Сију Нову годину и изразио уверење да ће сарадња између земаља достићи нове висине.
Руски лидер је истакао да су у протеклој години односи свеобухватног партнерства и стратешке сарадње Русије и Кине наставили да јачају и показали високу динамику и отпорност на спољне изазове.
САД забринуте због сврставања Кине уз Русију
САД су забринуте због сврставања Кине уз Русију, док Москва наставља инвазију на Украјину, саопштиле су САД након што су Путин и Си одржали видео састанак.
Портпарол америчког Стејт департмента рекао је да Пекинг тврди да је неутралан, али да његово понашање јасно показује да и даље улаже у блиске везе са Русијом, пренео је британски лист "Гардијан".
Портпарол Беле куће је додао да Вашингтон будно прати активности Пекинга.
(Срна)
Препоручујемо
КАНДИДАТ ЗА РУМУНСКОГ ПРЕДСЕДНИКА ЂОРЂЕСКУ: Украјина је измишљена држава, биће подељена сто посто
КАНДИДАТ за председника Румуније Калин Ђорђеску изјавио је да је Украјина „измишљена држава“ коју ће поделити суседи.
30. 01. 2025. у 13:44
БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај
ШЕФ украјинског режима Владимир Зеленски подсвесно не може да прихвати тему повлачења украјинских снага у зони борбених дејстава, изјавио је британски војни аналитичар Александар Меркурис
30. 01. 2025. у 07:58
ДОНОСИ НЕСРЕЋУ УКУЋАНИМА: Верује се да једна ствар никако не сме да се стави у ковчег покојника
ВРЛО често се људи изненаде када виде обичаје у појединим деловима наше земље везано за сахране, а преносили су се са колена на колено и све до данас опстали.
02. 02. 2025. у 08:45
Коментари (0)