РАКЕТА САТАНА 2 – ПОГЛЕД ИЗНУТРА ЛЕДИ СРЦА ГЕНЕРАЛА НА ЗАПАДУ! Русија поделила детаљне фотографије једне од најсмртоноснијих ИЦБМ

П. З. С. /eurasiantimes.com

22. 11. 2022. у 17:59

РУСКИ државни медији први пут су јавно објавили фотографије тела (носача за терет) интерконтиненталне балистичке ракете Р-36М2, који садржи нуклеарне бојеве главе тог оружја.

РАКЕТА САТАНА 2 – ПОГЛЕД ИЗНУТРА ЛЕДИ СРЦА ГЕНЕРАЛА НА ЗАПАДУ! Русија поделила детаљне фотографије једне од најсмртоноснијих ИЦБМ

Фото: Принтскрин Јутјуб

Ова ракета, која се на Западу назива и СС-18 Мод 5 Сатана/Сармат, садржи један од највећих капацитета за ИЦБМ, што је чини једном од најопаснијих пројектила на свету.

Механизам за испоруку више бојевих глава различитим циљевима познат је као „вишеструко независно циљано возило за поновни улазак“ или МИРВ.

Детаљне слике тела Р-36М2 је први објавио на Твитеру Дмитриј Корнев, руски војни аналитичар на свом блогу „Војна Русија“.

Снимак је објављен након првог пуног лансирања ИЦБМ РС-28 Сармат ИЦБМ у априлу 2022. Слике које је Корнев поставио на интернет јасно показују колико је Р-36М2 велики јер показују само величину носача за терет.

У носач може стати до 14 бојевих глава, распоређених у два реда од по седам. Корњев верује да свака од ових ракета обично носи десет бојевих глава.
Уместо тога, преостала четири слота су заузета мамцима и другим алатима дизајнираним да отежају противничким трупама да пресрећу долазеће пројектиле.

Постоји одређена неслагања око процењене снаге ових бојевих глава, са неколико извештаја који тврде да су у опсегу од 550-750 килотона, док неки тврде да би могле бити смртоносније, у распону између 750 килотона и једне мегатона.

Корнев је такође објавио снимке екрана на којима је приказано неколико објеката испред носача, укључујући оно што изгледа као мамци или барем макете.

Чини се да носач има четири одвојена ракетна мотора позади који би га лансирали у свемир, а затим испоручили његове бојеве главе и мамце преко бројних циљева дуж унапред одређеног курса.

У међувремену, Корнев је рекао да је избочина руске ракете компонента система за одвајање носног конуса од остатка носача корисног терета како би се ослободиле бојеве главе и мамци.


Р-36 (СС-18 Сатан) Интерконтинентална балистичка ракета

Непознато је зашто су Руси сада одлучили да ове Р-36М2 покажу у јавности. РС-28 Сармат, такође познат као СС-Кс-30 Сатан 2, је намењен да у потпуности замени ове ракете. Међутим, није познато када ће Сатана 2 бити стављен у службу.
Совјетски Савез је почео да ради на Р-36М2, двостепеној ИЦБМ са силосом на течно гориво, почетком 1980-их, као ефикаснијом заменом за раније верзије Р-36М. Током 1970-их, Р-36М је почео да замењује раније ракете серије Р-36.

Р-36М, који је дизајнирао Конструкторски биро Јужноје за Совјетски Савез, послужио је као основа за Р-36М2. Овај систем наоружања састојао се од интерконтиненталне балистичке ракете модификоване од раније совјетске ракете и ускладиштене у ојачаним силосима.

Р-36М2, који се често назива тешка ИЦБМ, је масиван, пречника скоро 10 стопа (три метра) и тежине нешто више од 211 тона када је потпуно напуњен горивом, према Федерацији америчких научника (ФАС).

Новости

Упоредно, ЛГМ-30Г Минутмен (Minuteman) 3 америчког ваздухопловства мери нешто мање од 60 стопа (18,3 метра) у дужину, широк је пет и по стопа (1,67 метара) и тежи нешто мање од 40 тона када се испали.

Фамилија ракета Р-36М је категорисана као „тешка“ због своје огромне величине и снаге. Р-36М и његове варијације били су у средишту преговора о контроли наоружања између СССР-а и Сједињених Држава током значајног дела друге половине 20. века. Ови преговори су довели до ограничења укупног броја изграђених и распоређених Р-36М.
Проширени домет ракете забринуо је западне аналитичаре јер верују да би је Русија могла употребити средство првог удара. Важност система наоружања у преговорима о контроли наоружања више пута је показала колико озбиљно Запад схвата овај пројектил као веродостојну претњу.

Р-36М2 је систем наоружања хладног лансирања, за разлику од свог Минутмен 3 колеге из Сједињених Држава. Ова способност омогућава да се ракета распореди без озбиљног оштећења силоса у коме је смештена.

Америчке ракете су „вруће лансиране“, што одговарајуће ракетне силосе чини бескорисним након лансирања. У случају дуготрајне нуклеарне конфронтације између Русије и Сједињених Држава, овај технолошки диспаритет могао би се показати као значајна предност за Москву.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРВИ СНИМЦИ УКРАЈИНСКОГ НАПАДА НА РИЛСК: Најмање шест мртвих и десетине повређених, горе аутомобили (ВИДЕО)

ПРВИ СНИМЦИ УКРАЈИНСКОГ НАПАДА НА РИЛСК: Најмање шест мртвих и десетине повређених, горе аутомобили (ВИДЕО)

ШЕСТ особа, међу којима и једно дете, убијено је у Рилску, у области Курск, као резултат ракетног удара украјинских оружаних снага, саопштио је вршилац дужности гувернера Курске области Александар Хинштајн.

20. 12. 2024. у 17:07

Коментари (1)

Певачица усвојила сина, па сазнала ШОК ВЕСТ: Мало је рећи да сам у шоку, искрено!