ПОГЛЕДАЈТЕ - НЕПОБЕДИВО „ПАЧЕ“ НА НЕБУ УКРАЈИНЕ: Снимак Су-34 током специјалне операције (ВИДЕО)
РУСКИ ловац-бомбардер таксира за полетање на писту. Посада добија дозволу за полетање, а тиркизно „паче” – како пилоти називају "тридесетчетворку" – узлеће у ваздух. На подвесним тачкама су смртоносне тактичке ракете ваздух-земља.
-Иза мене се види наше високопрецизно оружје - ракете Х-29, које, ако не улете кроз прозор, погодиће мету три са три метра. Ради преко главе за навођење, која се налази на врху ракете“, рекао је командант авио-јединице.
По својим карактеристикама, “34” је за главу изнад својих светских такмаца. Мултифункционални ловац-бомбардер четврте генерације - више наменски. Може да одбије напад било ког модерног борца и да бомбардује утврђено подручје. А понекад се ове борбе летелице користе и као јуришни авиони.
-Пролазимо кроз цео авион, прегледавамо га да ли има кварова – на конзолама, на омотима, на свим деловима авиона у целини. Ако нема грешака, све је у реду. Обавезно проверите “улазни уређај” на присуство или одсуство било каквих детаља, рекао је инжењер ваздухопловног корпуса.
Посаде Су-34 често делују на висинама ван домашаја украјинске ПВО.
Данас војни пилоти раде у било које време и доба дана. У овако тешким временима, подршка породице и пријатеља им је посебно важна.
-Веома је лепо гледати разгледнице које нам деца шаљу. Дешава се да још не знају да граде реченице, али нам већ цртају слике са нашим авионима. Ово много помаже. Огромна подршка се осећа овде на овој земљи. Наши људи нас, у целини, подржавају од почетка специјалне операције па до овог тренутка, рекао је командант јединице.
У зони специјалне војне операције Руске Федерације за заштиту република Донбаса, посаде ваздухопловне групе врше до 10 налета дневно, мењајући сваки дан тактику борбе. На крају крајева, непријатељ и даље добија нове и напредније врсте западног оружја.
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ
О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.
15. 12. 2024. у 13:55
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?
Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.
14. 12. 2024. у 13:16
"ОДВЕЛИ СУ МЕ У ШАТОР, ОДУЗЕЛИ ПАСОШ" Наша певачица очи у очи са Гадафијем: "Нисам била свесна шта се дешава"
ПЕВАЧИЦА је била веома млада и није била свесна шта се дешава...
16. 12. 2024. у 09:20
Коментари (1)