НОВА ОСТАВКА: Борис Џонсон се ускоро обраћа нацији
ОСТАВКУ у Влади Велике Британије је поднела и Ребека Поу, званичник британског Министарства за заштиту животне средине.
Фото: ЕПА
Медији наводе да ће се британски премијер обратити нацији око 13 сати.
Подсећамо, медији у Великој Британији преносе вести да ће Борис Џонсон данас поднети оставку на место лидера конзервативаца - остаће на месту премијера до јесени.
Поједини министри поднели су оставке одмах након извињења британског премијера због постављања посланика Криса Пинчера на место заменика председника посланичког клуба Торијеваца, оптуженог за недолично сексуално понашање.
Иначе, до сада је владу Бориса Џонсона напустило више од 50 званичника владе, међу којима петоро министара.
Препоручујемо
ТОТАЛНО РАСУЛО: Елизабет Трас прекинула пут на састанак Г20 и враћа се у Лондон
07. 07. 2022. у 11:54
НАПАД ПОСЛЕ ПОВЛАЧЕЊА? Украјинци тврде - Руси гранатирали Змијско острво
07. 07. 2022. у 09:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година
ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.
06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (2)