ГРУПА „ЈУГ“ РАЗБИЛА "ГОРСКИ КОТАО": Група "Центар" прегазила одбрану и блокирала Лисичанск

ЈУЖНА група снага, којом командује главнокомандујући Ваздушно-космичких снага Русије Сергеј Суровикин, поразила је опкољене украјинске групације у „Горском котлу“, ослобођена су насеља Горскоје и Золотоје, рекао је у петак портпарол МО РФ генерал-потпуковник Игор Конашенков.

ГРУПА „ЈУГ“ РАЗБИЛА ГОРСКИ КОТАО: Група Центар прегазила одбрану и блокирала Лисичанск

Фото: Printscreen

- Јужна групација трупа под командом генерала армије Суровикина С.В. завршила је борбе против опкољене групације Оружаних снага Украјине у „Горском котлу“, рекао је Конашенков.

Руске трупе и јединице Народне милиције ЛНР ослободиле су насеља Горскоје и Золотоје“, додао је он.

Истовремено, командант шесте моторизоване бригаде Народне милиције ЛНР Владимир Полуполтиних изјавио је да постоји могућност да је око 500 украјинских војника остало у „Горском котлу“.

Како је рекао, пред њима су две могућности – или да се предају, или да погину.
[Кавер за инфографику о војноj ситуацији у Украјини - Sputnik Србија, 1920, 24.06.2022]
 

Групација војске „Центар“, сломила је добро припремљену одбрану украјинских трупе, уништили непријатеља и блокирале Лисичанск са југа саопштило је МО РФ.

БОНУС ВИДЕО - ПОГЛЕДАЈТЕ ДЕЈСТВО РУСКЕ АВИЈАЦИЈЕ: Напад на утврђене положаје украјинске војске

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

ШТА РАДИТИ АКО У ГРЧКОЈ ОСТАНЕТЕ БЕЗ ПАСОША? Ово је детаљан водич