"У СТАЛНОЈ СМО БОРБЕНОЈ ГОТОВОСТИ" Руски генерал-пуковник: "Наш следећи задатак је развој војно-техничког потенцијала"
У СТАЛНОЈ борбеној готовости налази се 95 одсто трупа руских ракетних стратешких снага, изјавио је за телевизију „Звезда“ командант Ракетне војске стратешке намене генерал-пуковник Сергеј Каракајев.

Фото принтскрин Youtube tvzvezda.ru
- Задатак је да подржимо групу у којој се налазимо, укључујући и у фази наоружавања, које се данас активно одвија у ракетним снагама. И морам да приметим, упркос свему, 95 одсто групе је у сталној борбеној готовости - прецизирао је Каракајев.
Осим тога, један од циљева ракетних снага је стварање нових ракетних система и њихово опремање, додао је он.

Фото: Јутјуб/Sevastopol Life/Министарство одбране Руске Федерације
- А следећи задатак је развој војно-техничког потенцијала који омогућава да размишљамо унапред за будућност - закључио је Каракајев.
Крајем априла извршено је прво лансирање интерконтиненталне балистичке ракете „Сармат“ која може да носи хиперсоничне блокове.
Након завршетка ракетних проба, овај систем ће ући у службу ракетних стратешких снага. У ракетној јединици Ужур у Краснојарском крају већ је у току припрема водећег ракетног пука за наоружавање. „Сармат“ ће заменити ракете „Војевода“.
Како су раније прецизирали у Министарству одбране Русије, ново оружје може да погађа циљеве на великој удаљености, користећи различите путање лета и гарантовано савладава све постојеће и будуће системе противракетне одбране. То је најмоћнија ракета на свету са најдужим дометом погађања циљева.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
С-300 У АКЦИЈИ: Министарство одбране Русије објавило снимак дејства противавионског система
Препоручујемо

КАДИРОВ ПОСЛАО ПОРУКУ ЗЕЛЕНСКОМ: Последњи пут те упозоравам, у невољи сте! (ВИДЕО)
05. 06. 2022. у 08:27

БЕГУНАЦ ИЗ ЗАТВОРА УХВАЋЕН ПОСЛЕ 40 ГОДИНА: Одала га једна информација (ФОТО)
МУШКАРАЦ који је побегао из затвора у Порторику пре скоро 40 година ухапшен је у Флориди, саопштила је полиција округа Ли.
09. 03. 2025. у 16:04

ВУЧИЋ ОТКРИО ВЕЗЕ УСАИД-А И ЦРТЕ: Организација "Да смрадови оду" добијала 190.000 евра, биће још много изненађења наредних дана
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обишао је у Ковину завршне радове на градском купалишту ''Шљункара'' и том приликом открио да је организација УСАИД плаћала 190 хиљада евра преко ЦРТЕ организацији која се зове "Да смрадови оду".
09. 03. 2025. у 11:56 >> 13:15

УМРЛА ПЕВАЧИЦИНА МАЈКА: Ко је била Хафа Карић и откуд јој арапско име, ретко у Србији?
ЈАВНОСТ је изненадила вест да је преминула једна од омиљених дама породице Карић, Хафа Карић.
09. 03. 2025. у 17:51
Коментари (2)