ШАНГАЈ СЕ ВРАЋА У НОРМАЛУ: Отварају се продавнице и тржни центри, нормализује се саобраћај
ШАНГАЈ ће од сутра прећи у нову фазу контроле епидемије ковида 19, која подразумева поступну нормализацију живота, а власти ће дозволити да се тржни центри и продавнице поново отворе и да се људи у областима "ниског ризика" врате на посао, најавили су градски званичници.
Фото: ЕПА
Железнички саобраћај ће такође наставити са нормалним радом, а број домаћих летова за град ће се повећати, саопштио је данас заменик градоначелника Зонг Минг на онлајн конференцији за новинаре, преноси Ројтерс.
Како је речено, на јавним местима ће и даље морати да се ограничава број људи на 75 одсто капацитета и сви ће они морати да приложе негативан ПЦР тест, не старији од 72 сата, да би ушли.
Затварање у Шангају од почетка априла задало је тежак економски ударац том најмногољуднијем кинеском граду, покренуло дебату о одрживости националне политике нулте толеранције на ковид 19 и подстакло страх од будућих затварања и поремећаја, наводи британска агенција.
Препоручујемо
КИПАР УКИДА СВЕ КОВИД МЕРЕ: Обавештење за оне који планирају летовање на овом острву
27. 05. 2022. у 19:47
ДА ЛИ ЈЕ СТРАХ ОД МАЈМУНСКИХ БОГИЊА ОПРАВДАН? Светски стручњаци решили дилему
25. 05. 2022. у 17:29
НОВА ПРАВИЛА ЗА УЛАЗАК У НЕМАЧКУ: На лето без теста и потврде о вакцини
25. 05. 2022. у 15:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)