БЕЛОРУСИЈА ТРПИ ЗБОГ САНКЦИЈА: Блокиран годишњи извоз земље у вредности 18 милиради долара
ЗАПАДНЕ санкције уведене Белорусији блокирале су годишњи извоз земље у вредности од 16 до 18 милијарди долара, изјавио је белоруски премијер Роман Головченко.
Фото: Pixabay
- Због санкција, блокиран је скоро сав извоз Белорусије у земље Европске уније и Северне Америке. То је око 16 до 18 милијарди долара годишње, рекао је Головченко касно синоћ у интервјуу за тв станицу Ал Арабија из Дубаија, известила је белоруска новинска агенција Белта, а преноси Ројтерс.
Западне земље су увеле санкције Русији и Белорусији након што је Москва 24. фебруара отпочела специјалну војну операцију у Украјини, упутивши десетине хиљада војника у ту земљу са руске и белоруске територије, што су многе државе света осудиле као ничим изазван акт агресије.
Белоруски председник Александар Лукашенко инсистира на томе да Минск мора да буде укључен у преговоре за решавање сукоба у Украјини, и сматра да је Белорусија неправедно означена као „саучесник агресора“.
Белорусија се нашла на удару западних санкција још прошле године, након пресретања авиона Рајанера који је летео између Атине и Вилнуса и хапшења једног опозиционог новинара и његове девојке када је авион приземљен.
БОНУС ВИДЕО: ФРАНЦУСКА У КОЛАПСУ ЗБОГ САНКЦИЈА: Редови на пумпама, камионџије у штрајку
Препоручујемо
"БИЋЕМО УЈЕДИЊЕНИ!" Лукашенко: "Запад жели да продужи сукоб у Украјини"
16. 05. 2022. у 14:24
ЛУКАШЕНКО ДАНАС У МОСКВИ: Председник Белорусије присуствује самиту ОДКБ-а
16. 05. 2022. у 08:22
ЛУКАШЕНКО 16. МАЈА У РУСИЈИ: Учествоваће на састанку лидера земаља ОДКБ-а
14. 05. 2022. у 10:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЈЕЗИВ СНИМАК ИЗ ХРВАТСКЕ, ДЕВОЈКЕ ВИКАЛЕ: "Не у аутобус, не!"
ДРУШТВЕНИМ мрежама кружи снимак који приказује забрињавајућу вожњу возача камиона.
30. 06. 2026. у 11:05
Коментари (0)