ПЕНТАГОН УПУТИО ОШТРУ ПОРУКУ ПУТИНУ: Није на Русији да одлучује ко ће у НАТО

НИЈЕ на Русији да одлучује да ли ће Шведска и Финска приступити НАТО-у, изјавио је данас портпарол Пентагона Џон Кирби.

ПЕНТАГОН УПУТИО ОШТРУ ПОРУКУ ПУТИНУ: Није на Русији да одлучује ко ће у НАТО

Фото: Танјуг/АП

Он је то рекао након што је председник Русије Владимир Путин упозорио да би придруживање Финске Северноатлантској алијанси била "грешка", пренео је BBC.

Председник Финске Саули Нинисто потврдио је раније данас да ће његова земља поднети захтев за чланство у Северноатлантској алијанси.

Шведска се, такође, приближава одлуци да се придружи НАТО.

БОНУС ВИДЕО: ПОГЛЕДАЈТЕ СНИМКЕ РУСКОГ МИНИСТАРСТВА ОДБРАНЕ: Хеликоптери у акцији у Украјини

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (2)

КАКО ЋЕ СЕ СРБИЈА ПОСТАВИТИ? Шешељ открио шта ће се догодити на простору бивше Југославије