"УДАР АТОМСКЕ БОМБЕ" НА МАЂАРСКУ ЕКОНОМИЈУ: Сијарто - "Нећемо моћи да превазиђемо последице ембарга на руску нафту"
МАЂАРСКИ министар спољних послова Петер Сијарто рекао је да Будимпешта неће моћи да превазиђе последице ембарга на нафту из Руске Федерације.
Фото Танјуг
- Председница Европске комисије Урсула фон дер Лајен је дошла у Будимпешту, премијер (Орбан) је разговарао телефоном са председником Емануелом Макроном. Ови разговори су нам дали до знања да Брисел и Европска комисија немају предлоге и решење како да се носимо са "ударом атомске бомбе" на мађарску економију у случају могућег ембарга на нафту која долази из Русије - каже Сијарто.
Према његовим речима, Мађарска ће инсистирати на искључењу из ембарга испорука руске нафте кроз нафтоводе.
БОНУС ВИДЕО:
ПОГЛЕДАЈТЕ СНИМКЕ РУСКОГ МИНИСТАРСТВА ОДБРАНЕ: Хеликоптери у акцији у Украјини
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МАЂАР ИЗАШАО НА БАЛКОН ДА ПОЗДРАВИ НАРОД: Доживео велики шок и непријатност (ВИДЕО)
АКТУЕЛНИ премијер Мађарске Петер Мађар, доживео је велику непријатност приликом обраћања грађанству.
07. 06. 2026. у 12:19
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)