СИРИЈЦИ "ЗАБОРАВЉЕНИ" ЗБОГ УКРАЈИНЕ: Борељ апеловао на донаторе да не одустају од помоћи

В.К.

11. 05. 2022. у 13:00 >> 13:37

Google Dodaj Novosti kao svoj Google izvor

Чини се да светско јавно мњење није у стању да се носи са више од једне кризе у исто време - признао је високи представник ЕУ за спољну политику и безбедност Жозеп Борељ, отварајући у Бриселу шесту донаторску конференцију за Сирију захваћену сукобима. Апеловао је да Сиријце не треба заборавити чак и када рат у Украјини привлачи светску пажњу, иако увиђа да постоји "известан замор" међу донаторима.

СИРИЈЦИ ЗАБОРАВЉЕНИ ЗБОГ УКРАЈИНЕ: Борељ апеловао на донаторе да не одустају од помоћи

Ђозеп Борељ / Фото ЕПА

- Сада је Украјина у насловима. Али не одустајте од Сирије - апеловао је Борељ.

На прошлогодишњој донаторској конференцији прикупљена је 6,1 милијарда евра за помоћ Сиријцима и суседним земљама које се боре са сиријским избеглицама, али не и влади у Дамаску.

Велики део новца отићи ће за помоћ Сиријцима који су се склонили у Јордан, Либан и Турску, као и Египат и Ирак.

Конференција у Бриселу је окупила око 70 земаља и међународних институција, укључујући агенције УН. Борељ је најавио додатних милијарду евра за 2022. годину, чиме је њихов укупни износ порастао на 1,56 милијарди евра.

Сиријски рат је почео 2011. и сада је у 12. години, а процењује се да је убијено више од пола милиона људи.

Према подацима УНИЦЕФ-а, за 9,3 милиона сиријске деце потребна је помоћ како унутар земље, тако и у ширем региону око Сирије.

БОНУС ВИДЕО: ВОЈСКА ДНР НА ПРИЛАЗУ АВДЕЈЕВКИ: Преглед напуштених положаја Украјинаца

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

ПРЕВИШЕ ЈЕ ЛЕПА, ЖЕЛИМ ЊЕН СКАЛП! Брижит пуца од љубоморе, жене види као претњу: Неће доћи у Јелисејску палату!

"ПРЕВИШЕ ЈЕ ЛЕПА, ЖЕЛИМ ЊЕН СКАЛП!" Брижит пуца од љубоморе, жене види као претњу: "Неће доћи у Јелисејску палату!"

УТИЦАЈНИ француски новинар Флоријан Тардиф у својој новој књизи тврди да је Брижит Макрон уверена да су све жене потенцијалне претње њеном браку, те да желе да заведу њеног супруга Емануела Макрона.

25. 05. 2026. у 11:20

Коментари (0)

ЖИВЕТИ ДУЖЕ ЗНАЧИ ПЛАНИРАТИ ДРУГАЧИЈЕ: Нова правила модерног живота и финансијске сигурности