(МАПА) БИТКА ЗА МАРИУПОЉ: Котао проврио, пук Азов се грчевито брани
РАТ у Украјини ушао је у 48. дан. Воде се битке у Донбасу. Обруч у Мариупољу око екстремиста припадника пука Азов се стеже и све је мања територија коу држе.
Фото АП
На руским друштвеним мрежама, на телеграм каналу rybar, дат је пресек стања у Мариупољу.
Током дана руске снаге у потпуности су заузеле станицу и обалу у Приморском округу. Под ватром је 1. насеље према луци. Фронт иде даље ка парковском простору.
Утврђено подручје Оружаних снага Украјине налази се на прелазу спортског комплекса Иљичевец - ТВ торња.
Према речима Едуарда Басурина, лука је потпуно ослобођена, у току је чишћење.
Нема значајних промена у округу Левобережни и на територији челичане Азовстаљ.
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ ХЕЛИКОПТЕРИ У АКЦИЈИ: Погледајте како су уништили утврђене положаје украјинске војске
Препоручујемо
БЛУМБЕРГ О РУСКОЈ ЕКОНОМИЈИ: Текући рачун Русије у највећем суфициту од 1994.
11. 04. 2022. у 20:36
РУСИЈА ПОНОВО УПОТРЕБИЛА КИНЖАЛ: Уништено добро утврђено командно место
11. 04. 2022. у 19:13
ОСТАВИЛИ ИХ НА ЦЕДИЛУ: Заменик команданта пука Азов осуо паљбу по политичарима (ВИДЕО)
10. 04. 2022. у 23:03 >> 23:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)