КУЛЕБА ПРЕТИ ПУТИНУ: Елиминација руског председника неопходна за крај рата у Украјини

13. 03. 2022. у 08:43

ЕЛИМИНАЦИЈА руског председника Владимира Путина није довољна за успостављање мира на евроатлантском простору, каже Дмитриј Кулеба.

КУЛЕБА ПРЕТИ ПУТИНУ: Елиминација руског председника неопходна за крај рата у Украјини

Фото: Принтскрин

Према речима украјинског министра спољних послова Дмитра Кулебе, елиминација руског председника Путина биће довољна да се оконча рат у Украјини али је "депутинизација неопходна за постизање безбедности".

Он је нагласио да је покретање рата у Украјини била Путинова сврсисходна и припремљена одлука.

Зато би, да би се то зауставило, било довољно да га званични Кијев уклони из искључиве власти у Русији.

- Али, обнављање мира и безбедности на евроатлантском простору такође би захтевало не само елиминацију Путина, већ и депутинизацију Русије. Путин није само личност, он је систем и Русија мора бити депутинизована - нагласио је он.

(србијаданас)

БОНУС ВИДЕО: ГОРИ СКЛАДИШТЕ НАФТЕ У ЖИТОМИРСКОЈ ОБЛАСТИ: Украјински медији објавили снимак

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај

БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај

ШЕФ украјинског режима Владимир Зеленски подсвесно не може да прихвати тему повлачења украјинских снага у зони борбених дејстава, изјавио је британски војни аналитичар Александар Меркурис

30. 01. 2025. у 07:58

Коментари (7)

ТЕШКО ЈЕ ИЗАБРАТИ: Рафаел Надал отркио ко му је највећи ривал (ВИДЕО)