"НАЦИОНАЛИСТИ СПРЕЧАВАЈУ СВАКИ ПОКУШАЈ ДА СЕ НАПУСТИ МАРИУПОЉ" Мизинцев напомиње да је хуманитарна ситуација сваки дан све лошија
НАЧЕЛНИК руског Националног центра за управљање одбраном, генерал-пуковник Михаил Мизинцев оптужио је данас украјинске националисте да држе више хиљада странаца као живи штит, као и да не дозвољавају цивилима да напусте угрожене области, наводећи да се хуманитарна ситуација у Украјини погоршава из дана у дан, а већ је катастрофална у појединим областима.
Фото Танјуг/АП
- Нажалост, хуманитарна ситуација у Украјини наставља да се брзо погоршава, а постаје катастрофална у одређеним градовима - навео је Мизинцев, а преноси ТАС С.
Он је оптужио "украјинске неонацисте" да држе 6.900 странаца из 16 земаља као таоце и користе их као живи штит.
Рекао је и да су "неонацисти ухапсили и вратили 450 цивила, који су покушавали да напусте Сумску област на североистоку Украјине и упуте се ка Курској области.
- Приватна возила су заплењена, а цивили су једноставно враћени у супротном смеру - навео је он.
Мизинцев каже да се Мариупољ суочава са најтежом хуманитарном ситуацијом до сада, јер украјински националисти присилно држе стотине хиљада људи, укључујући странце.
- Хуманитарна ситуација у Мариупољу је критична. Украјински националисти насилно држе стотине хиљада људи, укључујући и странце. Претећи физичким насиљем националисти спречавају сваки покушај да се напусти Мариупољ - упозорио је Мизинцев.
Он је подсетио да је Русија већ испоручила у Украјину 1.935 тона хуманитарне помоћи и извршила 237 хуманитарних мисија.
- Само у пореткла 24 сата изведене су 22 хуманитарне акције у областима око Кијева, Запорожја, Харкова и Чернигова и цивилима су испоручене 264 тоне основних животних намирница и лекова - рекао је Михаил Мизинцев.
БОНУС ВИДЕО:
КОЛОНА СРПСКИХ АУТОМОБИЛА У МОСКВИ: Подршка руско српском братству
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПАУЛО КОЕЉО ПРОТИВ АНТИРУСКОГ ЛУДИЛА: "Украјинска криза је згодан изговор за русофобију"
12. 03. 2022. у 18:39
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце
ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.
17. 07. 2026. у 14:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
Гром ударио директно у стадо оваца, убио 97 са црним носем - не памте смртоноснији удар у историји
ИЗГУБИЛИ године мукотрпног рада и традиције.
18. 07. 2026. у 18:35
Коментари (1)