УКРАЈИНСКИ НАЦИОНАЛИСТИ ПРИПРЕМАЈУ ПРОВОКАЦИЈУ: ДНР - Желе да намерно изазову смрт цивила
УКРАЈИНСКИ националисти припремају провокацију у Мариупољу, тако што доводе становништво у фабрику у том граду и постављају војну опрему у њеној близини, саопштила је Народна милиција ДНР.
- Према оперативним информацијама добијеним у граду Мариупољу, на територији погона 'Азовстал', командант специјалног одреда 'Азов' 12. оклопне јединице Националне гарде Украјине припрема масовну провокацију која би довела до смрти цивила - преноси Народна милиција ДНР у Телеграму.
Наведено је да се цивилно становништво доводи на територију фабрике 'Азовстал'. Људи се уводе у миниране радионице и канцеларије, а војна опрема је размештена у дворишту предузећа.
- У случају пробоја јединица Оружаних снага Руске Федерације у одбрани града Мариупоља, националисти планирају да минирају зграду фабрике, како би потом оптужили руску страну за убијање цивила и уништавање инфраструктуре артиљеријом - наведено је у извештају.
У 34. школи у Мариупољу националисти као таоце држе више од 60 цивила, међу којима су више од половине жене и деца. Ту насилно доводе све грађане који су покушали да напусте град хуманитарним коридорима, саопштила је ДНР.
Портпарол Народне милиције ДНР Едуард Басурин је претходно рекао да руска војска не улази у Мариупољ, али да украјинска војска сада блокира излазак становника хуманитарним коридорима из града.
Он је нагласио је да нико неће отварати ватру на стамбене четврти у том граду.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
ОЧЕВИЦИ У ХЕРСОНУ ЗАБЕЛЕЖИЛИ: Руска војска чисти град од неонациста и Оружаних снага Украјине
Препоручујемо
ЗАУЗЕТО "ЗАПОРОЖЈЕ" Највећа нуклеарна електрана Украјинаца у рукама Руса
02. 03. 2022. у 13:31
ПУТИН ПОТПИСАО: Русија покреће своју "Евровизију" у Москви
РУСКИ председник Владимир Путин потписао је указ којим се оснива ново међународно музичко такмичење под називом "Интервизија", које ће ове године бити одржано у Москви, објавио је Интерфакс.
04. 02. 2025. у 11:49
БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај
ШЕФ украјинског режима Владимир Зеленски подсвесно не може да прихвати тему повлачења украјинских снага у зони борбених дејстава, изјавио је британски војни аналитичар Александар Меркурис
30. 01. 2025. у 07:58
(УЗНЕМИРУЈУЋ СНИМАК) Дечак (15) хтео да опљачка пензионера (70) - овај га убио пиштољем, па докрајчио још једним метком
ДОК је покушавао да отвори врата аутомобила, старац је извадио револвер и упуцао младића из близине, а потом га је "оверио".
03. 02. 2025. у 16:43
Коментари (0)