НАЦИСТИЧКА ПРОПАГАНДА У АУШВИЦУ: Сраман гест жене из Холандије испред улазне капије бившег логора смрти
ЖЕНА из Холандије приведена је у Пољској због нацистичког поздрава на месту некадашњег логора смрти Аушвиц-Биркенау, саопштила је локална полиција.
Фото: Принтскрин јутјуб/Мондо БиХ
Неименована 29-годишња жена направила је тај гест испред капије Арбајт махт фрај (Рад ослобађа), а оптужена је за учешће у нацистичкој пропаганди, преноси BBC.
Изречена јој је новчана казна, коју је она пристала да плати, а рекла је да је то била лоша шала, пренела је пољска новинска агенција ПАП.
Фотографију је снимио њен муж.
Ово није први пут да су странци приведени због промовисања нацистичке пропаганде у Пољској, за шта је предвиђена казна и до две године затвора.
Двојица турских студената су 2013. године осуђени на по шест месеци затвора, условно на три године и новчано кажњени због нацистичког поздрава у Аушвицу.
БОНУС ВИДЕО:
КРАЈ НА ВЕШАЛИМА: Највеће суђење 20. века ратним злочинцима одржано је у Нирнбергу
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
"ТРАМП ЈЕ У ПРАВУ, ШВЕРЦОВАЛИ СМО СЕ": Колинда о напетостима између Русије и НАТО-а: "Бојим се ескалације!"
ЈОШ један неидентификовани дрон јуче је ушао је у ваздушни простор Литваније - трећи дан заредом. Главни секретар НАТО-а Марк Руте, током посета вежби цивилне одбране у Шведској, поручио је да је Савез спреман да одговори на сваку претњу.
22. 05. 2026. у 08:40
Коментари (1)