СЛЕДИ РАЗВОЈ МЕГА НАОРУЖАЊА: Руски војни стручњак најављује нове типове термонуклеарних бомби, оружје које Запад не може да направи
КАО одговор на јачање војних потенцијала САД и НАТО-а, Русија ће одговорити развијањем мега-наоружања, односно развојем новог типа оружја које западне земље не поседују у свом арсеналу, попут развоја нових типова мултимегатонских термонуклеарних бојевих глава.
Фото принтскрин Youtube tvzvezda.ru
Руски војни стручњак Константин Сивков напомиње да је то оружје које ће се на Западу "тешко појавити у наредном периоду, ако оно икада и буде тамо направљено".
Као квалитативне примере обуздавања НАTО-а и САД, Константин Сивков истиче убрзано опремање јединица руске војске напредним системима ваздушно-свемирске одбране "С-500" и "С-550", затим почетак серијске производње тенкова T-14 "Армата", борбених авиона "Су-57" и ракетних хиперзвучних система.
Сивков указује на потребу да се у стратешком виду оружаних снага заокружи развој система за нуклеарно одвраћање.
Tу, свакако, спадају пројекти попут беспилотног подводног система "Посејдон" – термонуклеарног торпеда с интерконтиненталним дометом, укључујући и балистичке ракете "Сармат".
Како преноси "Руска реч", Русија би у будућности требало да посвети пажњу тестирању овог оружја, које укључује и развој нових типова мултимегатонских термонуклеарних бојевих глава.
БОНУС ВИДЕО:
ПО ПРВИ ПУТ: Руски мировњаци увежбавају тактику "дрифтовања" минобацача у Нагорно-Карабаху
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЗАСТРАШУЈУЋА ФРАЗА СЕРГЕЈА ЛАВРОВА: Једним потезом охлађене главе у САД и НАТО-у
18. 01. 2022. у 15:00
НИТИ ПРЕТИМО, НИТИ ПОСТАВЉАМО УЛТИМАТУМЕ: Русија јасна - "Ми само упозоравамо!"
17. 01. 2022. у 20:41
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
"ЖЕЛИМ ОСВЕТУ": Путин издао наредбу - нека почне одмазда
Велики број мртвих у нападу који једна страна назива "терористичким актом", а друга "легитимним циљем".
23. 05. 2026. у 19:33
Коментари (0)