МОЖЕТЕ И ИЗАЋИ ИЗ ЕУ: Оштра порука Пољској из Француске
ФРАНЦУСКА је наговестила да би могла Пољској да уведе санкције, укључујући и финансијске, због недавне пресуде пољског Уставног суда да су поједини чланови повеље Европске уније неуставни у тој земљи.
Фото: pixabay
То је изјавио француски министар за европске послове Клемен Боне, уз поруку да нико никога не приморава да се придружи Европској унији.
„Европа је суверен, колективни избор. Можете је и напустити, као што смо то видели на примеру Брегзита“, казао је Боне.
Француски министар је истовремено оценио да не верује да Пољска жели да напусти ЕУ.
-Али верујем да ризикује, не поштујући општа начела, навео је Боне.
Боне је истакао да је пре свега неопходно наставити политички дијалог.
Међутим, уколико дијалог не уроди плодом, постоје различите врсте санкција, укључујући и финансијске, рекао је Боне за француске медије.
Према његовом мишљењу, на самиту шефова држава и влада Уније, који почиње данас, неће бити донете конкретне одлуке по питању Пољске.
-Даћемо пољском премијеру прилику да разјасни ситуацију. Он је то учинио у уторак пред Европским парламентом. Нажалост, то није било баш убедљиво, више му је као циљ била провокација, рекао је француски министар.
Боне је нагласио да би могла да се покрене процедура увођења санкција уколико Пољска не промени став у наредних неколико месеци.
Подсетимо, након одлуке пољског Уставног суда 7. октобра, председница Европске комисије Урсула фон дер Лајен је изјавила да Брисел неће дозволити Пољској да угрози вредности ЕУ.
Фон дер Лајен је рекла да пресуда пољског Уставног суда представља претњу темељним принципима Уније.
-Владавина права је лепак који повезује нашу Унију, рекла је она током расправе у Стразбуру о владавини права у Пољској.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
НА МЕЂИ 6.000 ПОЉАКА: Пољска повећава војно присуство дуж границе са Белорусијом
19. 10. 2021. у 12:05
ПОЉСКА НАЈАВИЛА: У наредних неколико недеља сви одрасли могу да приме трећу дозу вакцине
20. 10. 2021. у 20:15
ЛУКАШЕНКО: Запад покушава да смени власт у Белорусији, припремају се диверзије
18. 10. 2021. у 19:30
УКРАЈИНА: Кијев жели да учествује у сертификацији оператера „Северног тока 2“
18. 10. 2021. у 16:18
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
"ТРАМП ЈЕ У ПРАВУ, ШВЕРЦОВАЛИ СМО СЕ": Колинда о напетостима између Русије и НАТО-а: "Бојим се ескалације!"
ЈОШ један неидентификовани дрон јуче је ушао је у ваздушни простор Литваније - трећи дан заредом. Главни секретар НАТО-а Марк Руте, током посета вежби цивилне одбране у Шведској, поручио је да је Савез спреман да одговори на сваку претњу.
22. 05. 2026. у 08:40
Коментари (0)