СРУШИО СЕ АВИОН У РУСИЈИ: Летелица пуна падобранаца пала у Татарстану (ФОТО/ВИДЕО)
ПРИЛИКОМ "тврдог" слетања авиона шест километара од места Мензелинск у Татарстану погинуло је 14 падобранаца и два пилота а седморо падобранаца је повређено.

Фото: Министарство за ванредне ситуације
Један од повређених је у врло тешкој ситуацији. У авиону Л410 било је 23 људи од тога два члана посаде. Авион је био власништво тамошњег аероклуба.
Ради се о авиону са два мотора које је шесдесетих година прошлог века конструисала чехословачка фабрика Лет Куновице. У комерцијалне сврхе ти авиони се користе од 1973. Иначе авиони Л-410 "Турболет" се сматрају прилично поузданим.
Истрага треба утврдити ради ли се о грешци пилота или је заказала техника. Као верзија се већ сада чује да је могуће да је до несреће дошло због преоптерећења летилице. Он је предвиђен за 19 путника и власници аероклуба о томе нису водили рачуна.
Тај авион је био власништво совјетске армије и користио се од 1987. а касније га је добио локални аероклуб.
У септембру је авион Л-410 такође имао "тврдо" слетање у Иркутској области. Тада је у авиону било укупно 16 људи од којих је животе изгубило четворо а 12 је било повређено.
БОНУС ВИДЕО: ШОКАНТАН ВИДЕО: Авганистанац стоји на спољашњем делу америчког авиона и снима евакуацију
Препоручујемо

РУСКА ДОМИНАЦИЈА У ВАЗДУХУ: Ракета К-77М враћа Москви предност над Западом
09. 10. 2021. у 18:37 >> 00:29

ОСУМЊИЧЕНИ ЗА КРАЂУ БЕЖЕ И МОСКВЕ: САД повлачи своје дипломате из Русије
09. 10. 2021. у 22:58

БЕГУНАЦ ИЗ ЗАТВОРА УХВАЋЕН ПОСЛЕ 40 ГОДИНА: Одала га једна информација (ФОТО)
МУШКАРАЦ који је побегао из затвора у Порторику пре скоро 40 година ухапшен је у Флориди, саопштила је полиција округа Ли.
09. 03. 2025. у 16:04

ВУЧИЋ ОТКРИО ВЕЗЕ УСАИД-А И ЦРТЕ: Организација "Да смрадови оду" добијала 190.000 евра, биће још много изненађења наредних дана
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обишао је у Ковину завршне радове на градском купалишту ''Шљункара'' и том приликом открио да је организација УСАИД плаћала 190 хиљада евра преко ЦРТЕ организацији која се зове "Да смрадови оду".
09. 03. 2025. у 11:56 >> 13:15

НИСУ ЗДРАВЕ ЗА СВЕ: Ко не би смео да једе сардине
НУТРИЦИОНИСТИ наглашавају колико је сардина корисна за здравље и да би било добро да се барем 2 пута недељно нађе на трпези.
11. 03. 2025. у 13:33
Коментари (1)