"ОЗБИЉАН ЧИН ПРИЈАТЕЉСТВА": Заев - Северна Македонија добија 8.000 вакцина против короне из Србије
ПРЕМИЈЕР Северне Македоније Зоран Заев саопштио је да ће у Северну Македонију стићи 8.000 „Фајзерових“ вакцина из Србије.
Фото: АП
- Реч је о озбиљном чину пријатељства, Србија жели солидарно да подели са јужним суседом део вакцина које има - написао је Заев, преноси портал „Плусинфо“.
Како је истакао, у комуникацији са председником Србије Александром Вучићем договорили су се да Северна Македонија добије 8.000 „Фајзерових“ вакцина које је набавила Србија.
- Вучић је желео да ово буде донација, али смо се ипак договорили да их платимо по набавној цени - нагласио је Заев и додао да је ово срећна вест имајући у виду да су слали писма и другим земљама за помоћ око набавке вакцина.
Заев је изразио захвалност у име македонског народа и навео да је реч о „озбиљном чину пријатељства“.
Рекао је да ће детаљи око набавке „Фајзерове“ вакцине из Србије бити договорени између министара здравља Србије и Северне Македоније и додао да ће још једном разговарати са српском премијерком Аном Брнабић око испоруке вакцина из Србије.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ПУТИН КОМЕНТАРИСАО БРАК НАШЕ ПЕВАЧИЦЕ: "Српкиња ти је жена? Они то неће украсти! Срби су поштени и пристојни - ако си преписао фирму на њу"
ТОКОМ разговора Владимир Путин га је упитао ко је његова супруга.
10. 07. 2026. у 21:56
Коментари (1)