МЕСЕЦ ДАНА ПОСЛЕ ИЗБОРА: ХДЗ и ДП потписали коалициони споразум

Novosti online

16. 05. 2024. у 18:19

ПРЕДСЕДНИК ХДЗ Андреј Пленковић потписао је данас с председником Домовинског покрета (ДП) Иваном Пенавом у Сабору коалициони споразум, који дефинише будућу сарадњу две странке, пренео је портал Индекс.

МЕСЕЦ ДАНА ПОСЛЕ ИЗБОРА: ХДЗ и ДП потписали коалициони споразум

Фото: ЕПА

Споразум је потписан месец дана након парламентарних избора и без присуства медија, при чему су с Пленковићем у Сабору били Марко Милић и Томо Медвед, а с Пенавом Јосип Дабро и Игор Петернел.

Они након потписивања споразума нису дали изјаве за медије, док је Пленковић само кратко поручио да ће ''све рећи сутра''.

Раније данас конституисан је Сабор, без присуства председника Хрватске Зорана Милановић, који је сазвао седницу, на којој је за председника парламента поново изабран Гордан Јандроковић (ХДЗ).

Парламентарни избори у Хрватској су одржани 17. априла, а договор о парламентарној већини постигли су Пленковићев ХДЗ и Домовински покрет Ивана Пенаве, градоначелника Вуковара и бившег ХДЗ-овца, који је ту странку напустио због неслагања са Пленковићем.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУБЛИКА БИЛА ШОКИРАНА ВЕНСОВИМ ИЗЛАГАЊЕМ: Споменуо и изборе у Румунији, сасуо Европи истину у лице

ПУБЛИКА БИЛА ШОКИРАНА ВЕНСОВИМ ИЗЛАГАЊЕМ: Споменуо и изборе у Румунији, сасуо Европи истину у лице

УЧЕСНИЦИ Минхенске безбедносне конференције слушали су говор потпредседника САД Џеј-Ди Венса готово без аплауза, показује снимак преноса његовог наступа на сајту Беле куће.

14. 02. 2025. у 17:34

Коментари (0)

ИМАЈУ ШАНСУ ЗА НОВУ ТИТУЛУ: Некадашњи возач Ферарија искрено о доласку Луиса Хамилтона