ХАОС У СКОПЉУ: На протестима повређено 47 полицајаца, два тешко

Татјана Марковић

06. 07. 2022. у 00:01

У СУКОБИМА на протесту против француског предлога за деблокаду евроинтеграција Северне Македоније вечерас у Скопљу повређено је 47 полицајаца, од којих два тешко, а специјална полиција растерала је демонстранте који су били испред зграде Скупштине и неке од њих привела.

ХАОС У СКОПЉУ: На протестима повређено 47 полицајаца, два тешко

Фото: Принтскин

Како је саопштило Министарство унутрашњих послова, 11 полицајаца задобило је теже повреде, преноси МИА.

Поједини демонстранати, који су протестовали трећи дан заредом, гађали су полицију петардама, димним бомбама и другим предметима и срушили ограду испред парламента, након чега је интервенисала полиција.

Приведено је неколико демонстраната, углавном младића који су имали капуљаче на главама и бацали предмете на полицајце, наводи Плус Инфо.

Претходно су испред Владе Северне Македоније демонстранти који траже оставку владе пробили заштитну ограду и гађали зграду.

Окупљени грађани гађали су испред зграде владе петардама кордон полиције, а затим су се упутили ка Парламенту.

У Скопљу је и током дана одржан протест против француског предлога, на којем је посланик опозиционе ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки изјавио да је предлог који је прихватила Влада Дмитра Ковачевског неприхватљив за државу.

- Овај предлог за почетак преговора штетан је за Македонију и води до два сценарија, од којих је један гори за Македонију. Једно је вечно преговарање, а друго асимилација под диктатом Бугарске. Овај предлог представља ултиматум који садржи све бугарске захтеве - казао је Ковачки.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРВИ СНИМЦИ УКРАЈИНСКОГ НАПАДА НА РИЛСК: Најмање шест мртвих и десетине повређених, горе аутомобили (ВИДЕО)

ПРВИ СНИМЦИ УКРАЈИНСКОГ НАПАДА НА РИЛСК: Најмање шест мртвих и десетине повређених, горе аутомобили (ВИДЕО)

ШЕСТ особа, међу којима и једно дете, убијено је у Рилску, у области Курск, као резултат ракетног удара украјинских оружаних снага, саопштио је вршилац дужности гувернера Курске области Александар Хинштајн.

20. 12. 2024. у 17:07

Коментари (3)

ОПАСНОСТИ СУ СВЕ ВЕЋЕ Путин проговорио о трећем светском рату - Ми видимо шта ради наш противник