ПРАТИМО ДЕШАВАЊА У РЕГИОНУ: Пленковић позвао на здрав разум на северу КиМ
ХРВАТСКИ премијер Андреј Пленковић позвао је данас на здрав разум и деескалацију на северу Косова и Метохије.
Фото: Танјуг
Он је то изјавио на питање новинара како коментарише развој тензија на Косову и Метохији и у Црној Гори, и ''ултиматум председника Србије Александра Вучића НАТО-у'', пренела је Хина.
Пленковић је новинарима после седнице Председништва, Националног савета и саборског Клуба ХДЗ-а рекао да по том питању Хрватска увек шаље поруке у циљу ''смиривања тензија и недоприношењу расту напетости''.
Хрватски премијер је истакао да је Хрватска сигурна земља и поручио како "ослушкујемо и имамо отворене очи" на све што се збива у суседству.
- Хрватска је, као што је и била наша порука пре годину и три месеца, сигурна земља. То је оно што је најважније и то се на крају у највећој могућој мери рефлектује и на наш међународни положај - рекао је Пленковић новинарима упитан за коментар извештаја Сигурносно-обавештајне агенције (СОА) у којем се наводе ''опасности од јачања великосрпског екстремизма, јачања радикализма и све чешћих хакерских напада''.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РУСИЈА СЕ ХИТНО ОГЛАСИЛА О СРБИЈИ: Песков коментарисао однос Москве и Београда
РУСИЈА и Србија имају партнерство које омогућава Москви и Београду да разговарају о најхитнијим питањима, али Србија бира свој пут развоја, изјавио је Дмитриј Песков, портпарол руског лидера.
05. 06. 2026. у 11:49
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (1)