КАКАВ ЈЕ ХЛЕБ СА УКУСОМ ЉУБАВИ: Вештачка интелигенција и ланац пекара у Јапану имају одговор
КАКАВ је укус љубави? Одговор вероватно зависи од тога кога питате.

Foto: Shutterstock
Некима је горко-сладак, попут црне чоколаде, другима је пак попут изврсног слатког колача. Зато је један ланац пекара у Јапану покушао уз помоћ вештачке интелигенције да сазна одговор – какав је укус љубави и направи хлепчиће тог укуса.
Најстарија пекара у земљи, Кимураја (Kimuraya Sohonten Co), удружила се са јапанском технолошком компанијом НЕЦ корп како би произвела хлеб које су назвали "Ren AI Pan“ – што у преводу значи „ВИ хлеб љубави“.
НЕЦ и Кимураја тврде да нова понуда хлепчића, који долазе у пет укуса, обухвата суштину осећања која многи од нас повезују са љубављу, преноси Си-Ен-Ен.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике
Препоручујемо


ГУГЛ ПРОМЕНИО ИМЕ АИ ЧЕТБОТА БАРД У ЏЕМИНИ: Pокреће нову апликацију и претплату
09. 02. 2024. у 17:37

КИНЕСКИ НАУЧНИЦИ СТВОРИЛИ "АИ ДЕТЕ": Вештачка интелигенција срушила још једну границу
04. 02. 2024. у 22:16

БЕГУНАЦ ИЗ ЗАТВОРА УХВАЋЕН ПОСЛЕ 40 ГОДИНА: Одала га једна информација (ФОТО)
МУШКАРАЦ који је побегао из затвора у Порторику пре скоро 40 година ухапшен је у Флориди, саопштила је полиција округа Ли.
09. 03. 2025. у 16:04

ВУЧИЋ ОТКРИО ВЕЗЕ УСАИД-А И ЦРТЕ: Организација "Да смрадови оду" добијала 190.000 евра, биће још много изненађења наредних дана
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обишао је у Ковину завршне радове на градском купалишту ''Шљункара'' и том приликом открио да је организација УСАИД плаћала 190 хиљада евра преко ЦРТЕ организацији која се зове "Да смрадови оду".
09. 03. 2025. у 11:56 >> 13:15

ИЗАШАО СЕВЕРИНИН "ФИЛМ", АРСЕН ПОСЛАО ШКАКЉИВУ ПОНУДУ: "Колегинице, чуо сам да имате неки филм... Могу ја музику да вам урадим?"
ПЕВАЧИЦА Северина Вучковић је током каријере прошла кроз многе успоне и падове, а и данас се препричава њена анегдота са легендарним кантаутором Арсеном Дедићем.
09. 03. 2025. у 18:32
Коментари (0)