ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА У ОФИСУ: Мајкрософт представио нови пакет “Копилот”

Танјуг

16. 03. 2023. у 22:29

КОМПАНИЈА Мајкрософт данас је објавила нове планове како да вештачку интелигенцију учини доступном већем броју корисника, као одговор на достигнућа ривалске компаније Гугл у истој области.

ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА У ОФИСУ: Мајкрософт представио нови пакет “Копилот”

Фото: Танјуг/АП

Како наводи Ројтерс, Мајкрософт је данас представио нови "Копилот", односно асистента-вештачку интелигенцију, за пакет Мајкрософт 365, који обухвата Word, Exel, PowerPoint и Outlook.

-Верујемо да ће ова следећа генерација вештачке интелигенције откључати нови талас раста продуктивности, рекао је данас извршни директор Мајкрософта Сатја Надела, у дану када су цене акција Мајкрософта порасле за око 4 одсто.

Ројтерс наводи да је помама за улагањем и прављење нових производа базираних на вештачкој интелигенцији започела прошлогодишњим пуштањем у рад ChatGPT-ја, односно апликације за ћаскање са вештачом интелигенцијом, која је, како се наводи, показала потенцијал такозваних великих језичких модела.

Таква технологија учи из већ постојећих и доступних података како да креира нови садржај, а ове недеље компанија која је креирала ту апликацију, OpenAI, најавила је лансирање верзије ГПТ-4.

Функције те апликације подражава Мајкрософтова апликација Копилот, а из те компаније најављују да ће апликација "подстаћи више људи да користи пакет Офис и повећати раздвајање у односу на конкуренте".

Током презентације објављене данас, Копилот је овако описао себе: "Мајкрософт ради на снижавању трошкова и повећању верности брзине модела, али није навео колико се Копилот замара", а наводи се да је уместо "замарања", апликација требало да говори о "слојевитости" (tiering уместо tiring на енглеском).

Потпредседник компаније Мајкрософт Џон Фридмен је рекао да ћаскање са Мајкрософтовом апликацијом представља највеће искуство из којег апликација може да учи.

-На пример, корисник може да упита: "Реци мом тиму како да ажурирамо стратегију производа", а вештачка интелигенција ће узимати податке из мејлова од тог јутра, састанака или четова, рекао је Фридмен.

Он је додао да на дуге стазе, вештачка интелигенција треба да буде персонализованија.

-Често терамо људе да се прилагоде машинама и системима које смо направили. Ово је ствар која ће почети да се прилагођава вама, закључио је Фридмен.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

ДОТАКАО САМ ДНО И МОГАО САМ САМО НАПРЕД: Мбапе направио паметан потез