ЛЕТЊА ШКОЛА ФИЗИКЕ У САНУ: Шанса за младе физичаре
ЛЕТЊА школа и Међународни симпозијум физике јонизованих гасова (Суммер Сцхоол анд Интернатионал Сyмпосиум он тхе Пхyсицс оф Ионизед Гасес – СПИГ 2024) биће одржани у Српској академији наука и уметности од 26. до 29. августа.
Фото З. Јовановић
Свечано отварање ће бити приређено у уторак, 27. августа, у 8.45, у Свечаној сали САНУ. Симпозијум се одржава у организацији Српске академије наука и уметности и Факултета за физичку хемију Универзитета у Београду.
Симпозијум физике јонизованих гасова је међународни научни скуп са традицијом дужом од 60 година. Тачније, прва SPIG конференција је одржана у Београду, 1962. године, и од тада се без прекида одржава сваке друге године.
Тематски скуп покрива области гасне плазме, атомских сударних процеса и интеракције материјала са честицама и ласерским зрачењем.
Поред формалних презентација научних радова, у оквиру конференције SPIG увек се организује и Летња школа физике јонизованих гасова. Тиме се младим научницима омогућава да представе резултате рада на форуму у којем учествују и неки од водећих светских стручњака из одређених области.
На тридесет другом међународном симпозијуму физике јонизованих гасова учествоваће 130 истраживача. Током симпозијума биће одржано 54 предавања по позиву, од чега чак 40 од стране еминентних научника и истраживача из иностранства.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ТРЕЋИ РОК ЗА УПИС У СРЕДЊЕ ШКОЛЕ 21. АВГУСТА: Министарство припрема опсежне реформе
13. 07. 2026. у 14:54
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)