МЕЂУНАРОДНИ СКУП НА УНИВЕРЗИТЕТУ У БЕОГРАДУ: Изазови краткорочне мобилности
Универзитет у Београду био је домаћин међународног скупа посвећеног краткорочној мобилности под називом „Kраткорочна мобилност – изазови и добра пракса“.
Током тродневног програма, учесници су имали прилику да присуствују предавањима, радионицама, као и разноврсним дискусијама о најбољој пракси и изазовима у области краткорочне мобилности.
Догађај је започео пријемом и регистрацијом учесника из Аустрије, Немачке, Француске, Белгије, Данске, Норвешке, Италије, након чега је уследио поздравни говор проф. др Ратка Ристића, проректора Универзитета у Београду.
Уводно предавање имала је Татјане Станковић из Фондације Темпус која је говорила о општим правилима и захтевима краткорочне мобилности из перспективе националне агенције. Затим је професорка Мелина Kалагашидис Kрусић са Универзитета у Београду представила закључке радне групе девет универзитета чланица Circle U. о финансирању краткорочне мобилности.
Предавање су одржали и гости са Хумболтовог универзитета у Берлину, који су говорили о организовању успешних комбинованих интензивних програма – BIP програма – Blended Intensive Programs. Затим је професор Географског факултета Александар Ђорђевић са представницима партнерских универзитета из Беча и Братиславе представио перспективу Универзитета у Београду о успешној реализацији међународног програма за студенте у области просторног планирања.
Овај догађај, организован у склопу међународног пројекта Circle U. 2030, окупио је стручњаке и практичаре различитих универзитета широм Европе како би разменили искуства и унапредили праксу краткорочне мобилности, чиме се додатно оснажује међууниверзитетска сарадња и мобилност у оквиру европског академског простора.
У наредном периоду очекују се нове могућности за реализацију краткорочних мобилности у оквиру студија и истраживања са партнерским универзитетима у оквиру Circle U. алијансе и програма Еразмус Плус.
АЛАРМАНТНО! "ПРИПРЕМИТЕ ЗАЛИХЕ ЗА 72 САТА": Европа пред катастрофом, a ове земље у опасности
У ИЗВЕШТАЈУ о цивилној и војној спремности Европе, који је објављен у среду, наводи се како би становници Европске уније требало да прикупе залихе неопходних потрепштина у случају избијања рата или неке друге велике опасности, пише "Њузвик".
04. 11. 2024. у 16:15
ПУТИНУ У ПОМОЋ СТИЖЕ НАЈЕЛИТНИЈА ВОЈСКА: Шта је "Олујни корпус", једна од најмоћнијих специјалних јединица на свету
СЕВЕРНОКОРЕЈСКА појачања долазе усред назнака да се Русија бори с попуњавањем својих снага.
30. 10. 2024. у 12:37
КРИЛИ ЉУБАВ: Бане Мојићевић ПРИЗНАО за везу са Миленом Ћеранић
ПЕВАЧ Бане Мојићевић изненадио признањем.
04. 11. 2024. у 13:02
Коментари (0)