Радионице о значају шуме, воде, земљишта...: Дан Планете земље и Отворена врата на Шумарском факултету

Љ.Б.

18. 04. 2024. у 12:01

ШУМАРСКИ факултет Универзитета у Београду у суботу организује манифестацију Отворена врата која ће бити одржана од 12 до 15 часова, а и овом приликом обележава и Дан планете Земље.

Радионице о значају шуме, воде, земљишта...: Дан Планете земље и Отворена врата на Шумарском факултету

шумарски факултет

Шумарски факултет организацијом манифестације под називом „Природа се брани знањем“ има за циљ да посетиоцима приближи како се на адекватан начин управља шумама, водама, земљиштем и отворених градским просторима у складу са потребама природе и савременог друштва.

Посетиоци ће моћи да виде различите експонате кроз различите интерактивне поставке које на атрактиван начин објашњавају сложене процесе унутар екосистема. Кроз инерактивне радионице указаћемо на значај шумских екосистема, екосистема земљишта и вода у ублажавању климатских промена, акумулацији органског угљеника и достизању одрживог развоја. Програм ће бити представљен у Арборетуму Шумарског факултета, оази природе у центру града, нашој учионици на отвореном.

Када је реч о манифестацији "Дан планете земље" који је установила Генерална скупштина Уједињених нација је 2009. године, фокус се усмерава на значај заштите екосистема на планети Земљи која представља заједнички дом за људски род. Климатске промене и промене у природи које је изазвао човек утичу на смањење биодиверзитета и нестанак многих биљних и животињских врста. То су процеси који воде ка уништењу Планете. Опстанак  и развој цивилизације зависи од заштите природе и адаптације на климатске промене.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАДИОАКТИВНА ТАЈНА У ЛЕДУ ГРЕНЛАНДА: Мрежа тунела и нуклеарни отпад - потенцијални проблем за Трампа (ФОТО/ВИДЕО)

РАДИОАКТИВНА ТАЈНА У ЛЕДУ ГРЕНЛАНДА: Мрежа тунела и нуклеарни отпад - потенцијални проблем за Трампа (ФОТО/ВИДЕО)

КАКО се планета загрева, "Camp Century" - смештен на једној од најудаљенијих локација на Земљи, око 1.500 километара северно од Нука, главног града Гренланда - постао је предметом обновљеног интересовања и забринутости око тога колико ће дуго остати закопан.

19. 01. 2025. у 10:15

Коментари (0)

ОДРЖИВ НАЧИН ЖИВОТА: Водич ка бољој будућности