У СРПСКИМ ШКОЛАМА 2.292 ДЕЦЕ: Министар Ружић се састао са немачком амбасадорком Анке Корад

ДОПУНСКУ наставу на српском језику у Немачкој, коју у школској години похађа 2.292 ученика, распоређених у 114 наставних група, изјавио је Бранко Ружић, министар просвете у разговору са Анке Конрад, амбасадорком Немачке.

У СРПСКИМ ШКОЛАМА 2.292 ДЕЦЕ: Министар Ружић се састао са немачком амбасадорком Анке Корад

Министар Ружић и амбасадорка Конард

Они су се сложили да је сарадња две земље у области образовања на високом нивоу, посебно у задовољство међуниверзитетској сарадњи две земље.

Ружић је навео да у Србији постоји велико интересовање за учење немачког језика, као и да се двојезична настава на српском и немачком језикупостоји у  четири образовне установе - једној основној школи и три гимназије.

- Захвални смо и немачкој компанији MTU Maintenance Srbija са којом смо потписали два меморандума о сарадњи у области дуалног образовања и наравно на инвестицији за отварање фабрике MTU Maintenance Srbija у Новој Пазови - рекао је министар.

Амбасадорка Немачке навела је да између две земље постоји добра сарадња у различитим областима и да је значајан успех остварен, када је реч о сарадњи у области образовања, посебно у развоју дуалног модела. Она је, такође, истакла значај немачких инвестиција у Србији.
 
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић бљује ватру

САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"

САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.

12. 06. 2026. у 17:33

Коментари (0)

СПЕКТАКЛ У ДАЛАСУ: Холандија започиње аванутуру на Светском првенству против увек неугодних самураја