МЕДАЉЕ ЗА СРПСКЕ ЂАКЕ: Информатичка олимпијада у Румунији
НА Јуниорској балканској информатичкој олимпијади у Румунији српски ученици освојили су једну сребрну и две бронзане медаље.
Фото З. Јовановић
Сребро је освојио ученик првог разреда Математичке гимназије у Београду Војислав Андрић, док су бронзане медаље освојили Јован Кулезић, ученик осмог разреда ОШ "Анта Богићевић" у Лозници и Стефан Шебез, ученик осмог разреда гимназије "Јован Јовановић Змај" у Новом Саду, преноси РТС.
Како се наводи, похвалницу је добио ученик осмог разреда ОШ "Бановић Страхиња" у Београду Константин Пашић.
Јуниорска балканска информатичка олимпијада одржана је у граду Дорохој у Румунији од 29. августа до 3. септембра, а учествовало је укупно 47 такмичара из 12 земаља.
Четвороцлана екипа Србије одабрана је на основу низа такмичења овогодишњег циклуса, у организацији Друштва математичара Србије, а под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја.
Како се додаје, Војислав Андриц је уписао други разред, Јован Кулезић и Стефан Шебез први разред Математичке гимназије у Београду, док Константин Пашић сада похада први разред Рачунарске гимназије у Београду.
БОНУС ВИДЕО:
ПОЧЕЛА ШКОЛСКА ГОДИНА У СРБИЈИ: Ђаци се вратили у клупе
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ГДЕ ЈЕ ПОШЛА ОВАКВА? Хилари Клинтон изненадила појавом на црвеном тепиху (ФОТО)
01. 09. 2022. у 15:47
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)