ХАНДКЕ ОСТАЈЕ АУСТРИЈАНАЦ: Окончан поступак одузимања држављанства нобеловцу

ЗВАНИЧНИ Беч обуставио је поступак одузимања аустријског држављанства нобеловцу Петеру Хандкеу.

ХАНДКЕ ОСТАЈЕ АУСТРИЈАНАЦ: Окончан поступак одузимања држављанства нобеловцу

Фото АП

Поступак је својевремено био покренут због пасоша бивше Југославије који је писац добио од Слободана Милошевића.

- Хандке је био, јесте и остаје грађанин Корушке и аустријски држављанин - поручили су из кабинета гувернера Корушке Петера Кајзера.

За пасош се сазнало када је Аустријска национална библиотека 2015. употпунила архиву са текстовима и фотографијама из Хандкеовог живота. Међу 16 слика, нашле су се и две са југословенским пасошем.

- Немам југословенско држављанство, само сам добио пасош да бих путовао - поручио нам је тада Хандке.

Ипак, имајући у виду да према аустријским законима није дозвољено двојно држављанство, покренута је правна процедура да би се утврдило чињенично стање.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ПРИЧА О НАЈСТАРИЈЕМ СРПСКОМ КРСТУ