АНТИХУМАНИСТИЧКО И АНТИДЕМОКРАТСКО: Владушићев "Завет и мегалополис" пред Суботичанима

Јелена Лемајић

13. 03. 2024. у 17:30

У Српском културном центру "Свети Сава" у Суботици сутра ће бити представљено дело проф. др Слободана Владушића "Завет и мегалополис".

АНТИХУМАНИСТИЧКО И АНТИДЕМОКРАТСКО: Владушићев Завет и мегалополис пред Суботичанима

Фото И. Маринковић

"Завет и мегалополис" је збирка најбољих и најпопуларнијих публицистичких текстова Слободана Владушића о свакодневним појавама антихуманистичког и антидемократског Мегалополиса у нашем животу.

Књига је појачана са два дужа, оригинална текста, који се премијерно појављују у овој књизи: то су уводни текст, ,,Мегалополис протумачен деци”, те закључни текст под насловом ,,Завет”.

Први систематски разрађује концепт Мегалополиса, док други указује на правце могућег отпора.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋ ОТКРИО ВЕЗЕ УСАИД-А И ЦРТЕ: Организација Да смрадови оду добијала 190.000 евра, биће још много изненађења наредних дана

ВУЧИЋ ОТКРИО ВЕЗЕ УСАИД-А И ЦРТЕ: Организација "Да смрадови оду" добијала 190.000 евра, биће још много изненађења наредних дана

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обишао је у Ковину завршне радове на градском купалишту ''Шљункара'' и том приликом открио да је организација УСАИД плаћала 190 хиљада евра преко ЦРТЕ организацији која се зове "Да смрадови оду".

09. 03. 2025. у 11:56 >> 13:15

Коментари (0)

ПОЉСКА (ОПЕТ) ЗАПАЊИЛА РУСЕ: Уследила хитна реакција