ОБЈАВЉЕН ДОБИТНИК: НИН-ова награда припала роману "Послије забаве" Стеве Грабовца

Танјуг

29. 01. 2024. у 12:25

ЈУБИЛАРНА 70. НИН-ова награда за најбољи роман године припала је роману "Послије забаве" Стеве Грабовца, у издању Имприматура, саопштио је данас жири на конференцији за новинаре.

ОБЈАВЉЕН ДОБИТНИК: НИН-ова награда припала роману Послије забаве Стеве Грабовца

Фото Тајана Дедић-Старовић Остић

Чланови жирија председник Горан Коруновић, Милена Ђорђијевић, Жарка Свирчев, Виолета Стојменовић и Тамара Митровић, након последњег састанка одржаног пре подне у хотелу Москва, одлучили су већином гласова да из најужег избора победник буде роман "Послије забаве" Стеве Грабовца. У најужем избору за НИН-ову награду били су Владимир Пиштало са романом "Песма о три света" (Агоре), Владан Матијевић "Пакрац" (Лагуна), Срђан Срдић "Аутосекција" (Партизанска књига) и Љубомир Кораћевић "У земљи Фрање Јосифа" (Књижевна општина Вршац).

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПРИХВАТИО ПРЕКИД ВАТРЕ НА 30 ДАНА УЗ ЈЕДАН УСЛОВ: Примирје би одговарало Украјини, руске снаге у офанзиви на свим деловима фронта

ПУТИН ПРИХВАТИО ПРЕКИД ВАТРЕ НА 30 ДАНА УЗ ЈЕДАН УСЛОВ: "Примирје би одговарало Украјини, руске снаге у офанзиви на свим деловима фронта"

РУСКИ председник Владимир Путин рекао је данас на конференцији за медије са белоруским председником Александром Лукашенком да Русија пристаје на прекид ватре са Украјином на 30 дана, али само ако оно доведе до дугорочног мира.

13. 03. 2025. у 16:53 >> 17:05

ИЗ КРЕМЉА ОТКРИЛИ: Појављивање Путина у војној униформи значи само једно

ИЗ КРЕМЉА ОТКРИЛИ: Појављивање Путина у војној униформи значи само једно

ПОЈАВЉИВАЊЕ руског председника Владимира Путина у Курској области у униформи је сигнал који говори о одлучности да се у најскорије време заврши операција ослобађања Курске области, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков новинару Павлу Зарубину за ТВ „Русија 1“.

13. 03. 2025. у 15:32

ТРАМПОВА УНУКА ЈЕ ПРАВА СЕНЗАЦИЈА: Најскромнија и најлепша у породици, бави се необичним спортом (ФОТО)

ТРАМПОВА УНУКА ЈЕ ПРАВА СЕНЗАЦИЈА: Најскромнија и најлепша у породици, бави се необичним спортом (ФОТО)

ИАКО обично највише пажње привлаче деда, бака и тетка Иванка, када се нашла на бини поред Доналда трампа током победничког говора након избора сви су приметили лепу Каи, у сјајној, шљокичастој хаљини.

13. 03. 2025. у 15:53

Коментари (0)

ПОТРЕСНО! Откривени детаљи смрти Радише Илића - Мајка га је пред зору нашла како пуши цигарету, а потом...