ПРЕМИНУО ПОЗНАТИ ГЛУМАЦ ПОЗОРИШТА НА ТЕРАЗИЈАМА

ГЛУМАЦ Позоришта на Теразијама Веселин Стијовић (1948-2023) преминуо је у суботу, 14. октобра, у Београду.

ПРЕМИНУО ПОЗНАТИ ГЛУМАЦ ПОЗОРИШТА НА ТЕРАЗИЈАМА

фото Позориште на Теразијама

Рођен је 21. августа 1948. године у Иванграду. Каријеру је започео у Народном позоришту у Приштини, да би 1978. године постао стални члан драмског ансамбла Позоришта на Теразијама у коме је остао до одласка у пензију (2013).

Као глумац са изразито певачким способностима, остварио је више од двадесет премијера у свом матичном позоришту, између осталих играо је у мјузиклима "Сплитски акварел", "Весела удовица", "Кандид", "Љубавно писмо", "Кнегиња чардаша", "Јалта Јалта", "Прича о коњу", "Цигани лете у небо", "Човек од Ла Манче", "Неки то воле вруће", "Гоље" и "Спусти се на земљу".

Сахрана је у среду (18. октобра) у 15.15 часова на Новом бежанијском гробљу. Опело почиње у 14.45 часова.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

УСПЕШНА САРАДЊА КСВ И ФОНДАЦИЈЕ МЕРИДИАН: Финансијска инјекција за клубове са подручја Покрајине