"КРАЉИЋ" ПРИПАО ИЛИЋУ: Удружење композитора Србије доделило награду за животно дело
КОМПОЗИТОР Драгољуб Драган Илић добитник је награде "Дарко Краљић" за животно дело у домену популарне музике за 2021. годину, коју му додељује Удружење композитора Србије (УКС).
Одлуку је једногласно донела стручна комисија Удружења композитора Србије у саставу Раде Радивојевић, председник и композитори Жарко Данчуо, Јован Маљоковић, Владан Вучковић - Паја и Александра Милутиновић, имајући у виду богатство и изузетан квалитет континуираног деловања Илића на нашој музичкој сцени.
- Драгољуб Драган Илић је истакнути стваралац који је оригиналан ауторски израз изградио синтезом различитих музичких жанрова - наводи се у образложењу жирија.
- Током своје богате и успешне каријере бавио се популарном, сериозном, примењеном и дечјом музиком. Илићево стваралаштво карактерише отвореност и ширина према разноврсним музичким формама и естетском опредељењу и управо та интуитивна, креативна способност прилагођавања различитим стиловима, једна је од његових централних особина.
Препоручујемо
КАНДИДАТ ЗА РУМУНСКОГ ПРЕДСЕДНИКА ЂОРЂЕСКУ: Украјина је измишљена држава, биће подељена сто посто
КАНДИДАТ за председника Румуније Калин Ђорђеску изјавио је да је Украјина „измишљена држава“ коју ће поделити суседи.
30. 01. 2025. у 13:44
БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај
ШЕФ украјинског режима Владимир Зеленски подсвесно не може да прихвати тему повлачења украјинских снага у зони борбених дејстава, изјавио је британски војни аналитичар Александар Меркурис
30. 01. 2025. у 07:58
ДОНОСИ НЕСРЕЋУ УКУЋАНИМА: Верује се да једна ствар никако не сме да се стави у ковчег покојника
ВРЛО често се људи изненаде када виде обичаје у појединим деловима наше земље везано за сахране, а преносили су се са колена на колено и све до данас опстали.
02. 02. 2025. у 08:45
Коментари (0)