РАДОВИ ДОАЈЕНА ГОЈКА ВАРДЕ У ГАЛЕРИЈИ 73: Слике од канапа, стакла, перли....

Миљана Краљ

24. 02. 2022. у 12:43

ДОАЈЕН српског и југословенског дизајна, један од оснивача београдске Школе за дизајн, дугогодишњег професора на Београдској политехници, Гојко Варда представиће своја сликарска остварења на изложби која ће бити отворена од четвртка 24. фебруара у 19 часова у Галерији 73 (Пожешка 83 а, Баново брдо).

РАДОВИ ДОАЈЕНА ГОЈКА ВАРДЕ У ГАЛЕРИЈИ 73: Слике од канапа, стакла, перли....

Фото промо Галерија 73

Рођен је 1936. у Београду, после изузетно богате дизајнерске и просветне каријере, Варда се последњих петнаестак година бави сликарством. У Галерији `73 биће представљене слике на којима доминирају флорални и анимални мотиви који су израђени углавном од постојећих, претежно индустријски направљених предмета и материјала, који у овим композицијама добијају потпуно друго и сасвим ново значење. Дрво, пластика, канапи, метали, стакло, перле, вињете и тканине, поред боја, редован су састав његових слика. Изложба ће трајати до 8. марта.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОВО БИ МОГАО ДА БУДЕ НАЈВЕЋИ СКАНДАЛ У ИСТОРИЈИ Трамп раскринкао медије који фабрикују лажне вести

"ОВО БИ МОГАО ДА БУДЕ НАЈВЕЋИ СКАНДАЛ У ИСТОРИЈИ" Трамп раскринкао медије који фабрикују лажне вести

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да су Америчка агенција за међународни развој (УСАИД) и друге агенције украле милијарде долара како би се правиле лажне афирмативне вести о Демократској партији.

06. 02. 2025. у 13:39

Коментари (0)

ПОМАМА! Спавање са залепљеним устима је хит код врхунских фудбалера, ево и зашто