ЕКСКЛУЗИВНО Гал Гадот: Снови се остварују од првог корака

НИКОЛА ДРАЖОВИЋ

26. 06. 2021. у 15:46

МАДА је 2004. године понела титулу најлепше жене Израела, и тако се пласирала на престижно такмичење за избор Мис света, велику холивудску звезду Гал Гадот, већ од првог корака у освајању великог платна прате ликови карактерних снажних жена, спремних да се супротставе свим опасностима и изборе за правду.

ЕКСКЛУЗИВНО Гал Гадот: Снови се остварују од првог корака

Фото Фејсбук

Пробој на светску сцену започела је 2009, ролом у филмском хит серијалу "Паклене улице", а глобални успех постигла је улогом Чудесне жене у блокбастерима продукције Ди-Си Комикс "Бетмен против Супермена: Зора праведника", "Лига правде", "Чудесна жена 1984" и "Лига правде Зека Снајдера".

Иако би многи рекли да свој успех дугује томе што је после две године служења војног рока у армији Израела до савршенства овладала свим борилачким вештинама, Гал Гадот у ексклузивном интервјуу за "ТВ новости" признаје да је самопоуздање и веру у праве вредности стекла од своје мајке и баке којима је најзахвалнија за све шта је постигла. А једна од тих ствари јесте и њено продуцентско чедо, документарни серијал "Утицај: Гал Гадот", који ће публика у Србији премијерно погледати у недељу, 27. јуна, од 22.00 на каналу "Национална географија".

- Реч је, у ствари, о серијалу који је састављен од шест мањих прича, а који ће у Србији бити приказане све заједно. На овом пројекту радили смо три године. Инспирацију сам пронашла у животу Туане, двадесеттрогодишње балерине из Бразила која је у једној од најопаснијих фавела Рио де Женеира покренула школу балета и у тој мрачној средини, у којој нисте сигурни ни у то да ћете дочекати јутро, младим женама, девојкама и девојчицама понудила сан о некој другачијој будућности - поручује на почетку разговора глумица, додајући да је на тај начин пожелела да подари сврху слави коју је постигла.

"Чудесна жена 1984" / Фото Национална географија /Промо

- Остварила сам велики успех претходних година. Међутим, сматрам да мерило тога ко сте није место које сте у свету заузели, већ шта сте са те позиције учинили за свет. Лик Чудесне жене омогућио ми је да будем препозната широм света, и да са том славом имам и одређени утицај. Одлучила сам да се не задовољим статусом звезде, већ да њиме обасјам животе оних чије приче "око камере" никада не би забележило. У томе је циљ овог документарца.

* Ко су жене о којима приповеда "Утицај: Гал Гадот"?

- Оно што је најважније јесте то да нисам ја главни јунак њихових живота, већ су оне хероине документарца који сам ја уз остатак тима снимила о њима. Ово је њихова прича. И оне нису познате и славне. Оне су само обичне мале жене, које су својом храброшћу покушале да промене средину у којој живе. Сматрам да свака велика промена почиње од једног првог корака, који се касније претвара у ланчану реакцију и мења свет. Е, оне су те које својим малим делима стоје иза једне велике промене. Њих шест подсећа нас на све оно што је добро у овом ружном свету.

* Шта је то што вас је највише инспирисало у њиховим причама?

- Баш та њихова борба и решеност да не пристану на компромис. Да не прихвате оно што им је живот сервирао као најбоље што од њега могу добити. Сви имамо снове, само у неком тренутку заборавимо на то колико је важно да их остваримо. А колико је мало потребно да они постану стварност. Све почиње од једног корака. За овај филм то је била Туанина прича коју смо прву снимили, пре три године. Тек после годину и по, на ред су дошле остале. Желела сам да ово не буду само исповести храбрих жена из Америке, већ да докажемо да такве хероине постоје свуда у свету. Задовољна сам јер нас у тој замисли није омела чак ни пандемија вируса корона, иако нас је она вратила за радну таблу и натерала нас да унесемо велике измене у првобитну замисао. Сматрала сам да је важно да свет погледа овај серијал. Живимо у време незамисливих притисака. Превише је оптужујућих прстију који кривицу траже у другима, а премало оних који преузимају одговорност за свет у ком живимо. А ове жене нас уче да је чак и у таквом окружењу могуће сањати велике снове и другачију будућност. Важно је само покренути се. Овај филм наш је мали корак којим желимо да променимо свет.

Са Беном Афлеком у филму "Бетмен против Супермена: Зора праведника" / Фото Национална географија /Промо

* Холивуд је веома специфична средина у којој је то о чему причате можда и најлакше осетити на својој кожи. Која је највећа борба у којој сте ви као жена морали да победите?

- Као жена моја највећа борба несумњиво је била и остала та да будем равноправно плаћена као моје колеге мушкарци. Иако су они моји пријатељи и све их много ценим и поштујем, није тајна да жена у Холивуду мора да се бори за равноправан хонорар. Имам као и сви људи гомилу других ратова и изазова са којима се сусрећем сваког дана, али пошто је ово прича о женама које мењају свет, онда је то највећа неправда са којом се борим.

* Ко су најснажнији узори у вашем животу?

- Сасвим природно, то су они уз које одрастате. За мене, то су увек биле моја мајка и бака. Захвална сам мојој мами, која је учитељица, на томе како је васпитала мене и моју сестру. Поносим се свим вредностима којима нас је научила, тиме што од малена знамо ко смо и да никада не смемо другима дозволити да ту свест промене или на неки начин избришу. На лекцијама моје мајке и баке почива све оно што сам данас. Наравно, и касније сам имала много других узора, али то су увек биле снажне жене које су мењале свет и нису размишљале о томе да ли су и коме су подобне. Маја Анђело, америчка песникиња и борац за права жена, једна је од првих истинских хероина које су формирале мој поглед на свет. Мадона, Хилари Клинтон, Мишел Обама, Ангела Меркел... То су имена дама којима се дивим, пре свега због њихове храбрости да у свету мушкараца заузму мушки став бранећи права жена. Дивим се свакоме ко има храбрости да донесе промену. То су за мене прави јунаци модерног доба.

* Било је много чланака на рачун тога што сте служили војску. Многи су тај део вашег живота приказали у негативном светлу. Како ви гледате на то?

- Мене је код тога највише изненадило то што већина оних који су писали и критиковали моје служење војске, у ствари нема никакву представу шта та војна служба заиста подразумева. Било је много оних који су то тумачили као моју одлуку и приписивали том делу мог живота конотације које немају никаквог смисла. У Израелу служење војног рока је законска обавеза за мушкарце и жене, без разлике и изузетка. То није ствар личног избора. То је нешто што мора да се одради. Противзаконито је ако избегнете ту обавезу. Служење војске није нешто што било ко воли и прижељкује. Уверавам вас да већина људи у Израелу сања о дану када рата на Блиском истоку више неће бити и када ћемо сви положити оружје и живети у миру. Али реалност је другачија. Текстови о томе да сам служила војску због неких измишљених разлога само помажу томе да рат траје још дуже. Медији, интернет и друштвене мреже много су опасније оружје од оног које сам носила током свог војног рока. У мом рату са њима, трудим се да игноришем буку којом преплављују свет сваког дана, и да радим само оно што је добро и за шта верујем да ће променити свет набоље.

"Утицај: Гал Гадот" / Фото Национална географија /Промо

У ПЛАНУ ДРУГА СЕЗОНА

* ХОЋЕ ли бити друге сезоне серијала "Утицај: Гал Гадот"?

- Још нисмо почели да прикупљамо занимљиве животне приче које би могле да буду део друге сезоне, али у праву сте. Тих прича има много, и свет их мора чути, да би уз њих, макар дело повратио наду у неку другачију будућност. Разговарамо са продукцијом Националне географије о наставку. Чак смо у преговорима и око серијала књига за тинејџере у којима би неке генерације које тек долазе пронашле наду да се боре за своје снове. Без снова смо ништа. Уз њих шанса за другачији свет увек постоји.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.

15. 12. 2024. у 13:55

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије немогућа мисија у квалификацијама за Светско првенство?

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?

Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.

14. 12. 2024. у 13:16

БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све

БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све

НОВАК и Јелена Ђоковић у емотивној вези су од 18. године, што значи да су пола живота провели заједно. Важе за један од најскладнијих парова, али и код њих се дешавају несугласице.

15. 12. 2024. у 12:00

Коментари (0)

ЊИХ ДВОЈИЦА СУ У БОЛНИЦИ: Обрадовић забринуо гробаре после пораза од Будућности