ИНТЕРВЈУ Маријана Мићић: Волим чисто, јако и до краја

ЈЕЛЕНА БАЊАНИН

18. 06. 2021. у 15:46

ОСМЕХНУТО лице Маријане Мићић публика је запамтила већ у првом телевизијском ангажману, у дечјој емисији "Бунга банга ре". Потом је Маријана, исте 2003. године, заједно са Аном Михајловски, завела гледаоце у урнебесној сеоској ријалити авантури "Једноставан живот".

ИНТЕРВЈУ  Маријана Мићић:  Волим чисто, јако и до краја

Фото Прва /IMDb

Од тада се живот популарног ТВ лица усмерио ка примарној професији - глуми. Још током основне школе се интересовала за вештину коју је годинама касније усавршила у класи Ивана Бекјарева. Ређале су се улоге у серијама "Љубав и мржња", "Жене са Дедиња", "Ургентни центар", "Шифра Деспот", као и у позоришним представама и мјузиклима. Ипак, Маријана није напустила водитељски посао и од 2014. до 2019. била је домаћин дечјег музичког такмичења "Пинкове звездице". Током прошле године гледаоци су се везали за серију "Тате" и њен лик Горице, а после ове теленовеле уследиле су десетоделна "Љубав испод златног бора" и актуелна комедија "Три мушкарца и тетка" (Прва ТВ), као и представа "Народ то воли".

- Истина је да сам сама себи наметнула темпо, али је то и једна од предности нашег посла. Донекле можемо да бирамо када ћемо и колико радити. Сви ови пројекти су се дешавали у доба короне и, искрено, могла сам само да будем захвална што сам у тешком моменту, када су људи масовно остајали без посла, имала понуда и прилике да радим. Позоришта сам се мало и ужелела, јер мојом одлуком у последње време нисам прихватала ништа ново, тако да је и представа "Народ то воли" дошла у правом тренутку. Свако извођење је енергија и прича за себе и то ме покреће. Радујем се забави, колегама, аплаузу... Колико год да сам некада уморна када увече кренем у позориште, та радост игре, публика испред вас и аплауз на крају су дефинитивно моменти који ме испуне и сав умор пониште - прича, за "ТВ новости", Маријана Мићић.

* Многи су заволели "Тате" и посебно лик амбициозне, а инфантилне фризерке Горице, и жале што се прича није наставила. По чему ви памтите симпатичну Горицу и ову занимљиву серију, која је осветлила однос очева и деце?

- Горицу обожавам. Пружила ми је толико простора да се глумачки изразим, да се играм, да истражујем и на крају крајева да се забављам. Знала сам да ће је и публика заволети, не на прву, али да ће с временом покупити симпатије, што се и десило. Имала сам дивне партнере на том пројекту и стекла пријатеље. Било је то заиста прелепо искуство, које бих волела да се настави.

* С јесени прошле године посао вас је одвео на Златибор, где сте снимали "Љубав испод златног бора". Играли сте уз Катарину Радивојевић, Марка Марковића, Ивана Томовића...

- И то је било посебно искуство што због екипе коју сте навели, што због амбијента и чињенице да смо ван Београда отишли на два месеца, затим та улога, сценарио и рад са аутором и редитељем Слободаном Шуљагићем. Колико ми је било лепо, говори то што сам Слобу више пута питала када ће друга сезона?! Рад са Катарином, Марком и Иваном се претворио у дружење и било је неизбежно да и у кадру добро функционишемо.

* Ваша јунакиња Даница није презала ни од чега како би дошла до циља, а била је жељна љубави. Већ сте рекли да она нема много сличности са вама и да је тражила љубав на, по вашим начелима, погрешан начин, али шта сте ви све спремни да учините у љубави?

- Даница јесте жена која се у том смислу доста разликује од мене, а мој задатак, као глумице, јесте да браним своје ликове, па сам оправдање нашла у томе да сви ми, као и она, вапимо и очајнички тражимо љубав. Разлика је у начину и животним принципима. Када волим, доста тога сам спремна да урадим зарад љубави. Нема кочница, нема поноса, нема игрица. Волим чисто, јако и до краја.

* Гледамо вас у стикому "Три мушкарца и тетка" где тумачите опасну Саманту, која такође не преза ни од чега. Шта вас је привукло лику разведене жене и мајке која је старање о детету препустила оцу? Како сте доживели и разумели Саманту?

- Увек ме више привлаче ликови са којима приватно немам додирних тачака. Такве улоге су доста забавније за игру од оних које су блиске или сличне нашем карактеру. Саманта је, такође, жена са којом немам баш много сличности. Као глумица, увек настојим да браним своје ликове, па на крају крајева и да их волим. Прво добро разграничим да то нисам ја и онда лакше могу да играм без икаквог стида и отклона. Саманту сам доживела као јаку и храбру жену која због своје грешке из младости мора сада сама да се бори за себе и своје дете. Она зиста не преза ни од чега и јури за мушкарцима, што не мора нужно бити лоше. Могу да је одбраним чињеницом да је доста усамљена...

* Иако је ова серија жанровски комедија, основ чине емоције и врло деликатни, штавише замршени, породични и пријатељски односи. Која порука или емоција су најважније?

- Првобитна порука коју смо сви као екипа хтели да пошаљемо је дефинитивно - публико опустите се и забављајте се! Свима нам треба много смеха и разоноде. Зато мислим да нам је комедија потребна на сваком кораку. А оно што смо схватили снимајући и гледајући ову серију је да су, на крају, сви жељни љубави. Да се све врти око љубави и да нас она покреће у свим сегментима.

* Глумачка подела је веома интересантна и "Три мушкарца и тетка" су по томе освежење. Са киме вам је најзанимљивије у кадру?

- Сигурна сам да глумачке диве попут Светлане Цеце Бојковић и Јелисавете Секе Саблић имају армију гледалаца, који прате све што оне раде, а ту су такође Бранко Видаковић и Петар Божовић. Сигурно је и подела утицала на гледаност, што се и очекивало. Највише сцена сам имала са Банетом и Миланом Васићем и могу да кажем да је то моја срећа. Они су двојица изузетних глумаца од којих сам доста и научила. Важно је да се смејемо на снимању, што је чар нашег посла. Забавно нам је за игру, а онда и публици док гледа.

* Већ 18 година бавите се јавним послом. Шта вас привукло "светлима рефлектора" и шта вас још пред њима "држи"?

- Увек сам се, још од основне школе, пријављивала за глумачке и рецитаторске секције. Још тада сам волела бину, да изађем да нешто говорим и да ме људи гледају. Тада се уписујем у школу глуме Бате Миладиновића, а након тога и код Мике Алексића. Све то је наставило да ме држи до факултета када, као потпуно логичан след, уписујем глуму. Драгоценост овог посла је и то што на сваком пројекту радите са новим људима, потпуно нове енергије се спајају, имате нов приступ раду и стално нешто учите.

* Дипломирали сте на Академији лепих уметности, у класи, сада нажалост покојног, Ивана Бекјарева. По чему памтите овог нашег познатог позоришног и филмског глумца? Памтите ли неки његов савет?

- Бекјарев ми није био само професор већ и колега и пријатељ. Много ме је погодио његов одлазак. Мислим да ћемо сви заувек памтити наше професоре, па ћу тако и ја мог. Они су нам први сусрет са оним што смо изабрали да радимо у животу и што волимо. Они су темељ онога што смо данас. Две реченице мог професора највише памтим: "Глумац мора бити гласан и чист" и "Текст је само даска и од те даске ви, као глумци, морате нешто да направите, немојте га само изговарати".

* Истицали сте да волите и глумачки и водитељски позив, али да предност дајете глуми, коју сте и студирали. Шта вам у једном, а шта у другом послу чини посебно задовољство или је то немогуће раздвојити?

- Могуће је раздвојити, али исто тако их је могуће и стопити. Често кажем како имам среће да радим и једно и друго. Када ми дође мало "преко главе" телевизије и "телевизијских људи" једноставно побегнем у позориште, у позоришни бифе са глумцима и обрнуто. У том смислу их је могуће раздвојити. А да не говорим о томе колико је глумачки посао озбиљан и тежак. То што га ми волимо и доживљавамо га лагано је једно, а колико се заиста "покидамо" и дајемо на сцени нешто је потпуно друго.

- Апсолутно сам сагласна. Свака улога коју сам за ових осамнаест година урадила има делић мене. Не видим начин да радим другачије. Као што рекох, посебна је прича колико се дајемо. А дефинитивно дајемо себе, од себе и из себе.

* Стекли сте популарност, али се нисте много променили јер вас и даље красе радост, осмех, позитивна енергија... Рекли сте једном да бирате да будете такви, као што бирате и да патите јер то удвостручује срећу. Како правите те изборе?

- Живот намеће ситуације, а ја бирам да их пратим и једноставно се не опирем. Често се смејем, али често и плачем јер све је то живот. Мој посао је такав да захтева осмех, поготово телевизија. А у животу сам научила да се радујем малим стварима, довољан ми је сунчан дан и да будем насмејана. Увек, али увек размиљам позитивно и никада не размишљам о ономе што немам, већ сам захвална на ономе што имам.

* Шта вам помаже да сачувате, како умете да кажете, ведар дух и девојчицу у души? Захваљујући вашем послу моћи ћете заувек да се играте, да истражујете и упознајете себе, изнова и изнова... Мислите ли некад, у том контексту, на Петра Пана?

- Да, више пута сам рекла да не желим да одрастем, не желим да скидам ружичасте наочаре и желим да верујем да је живот бајка. Да ли сам тако нашпанована, или сам то научила, не знам, али се заиста трудим да тако живим. Очистила сам се временом од лоших људи, лоших енергија и допустила сам себи да бирам како ћу и са ким проводити своје време. Драже ми је да шетам са својим псима него да будем са људима који ми црпе енергију. То долази са годинама, али је важно да се освестите кад-тад и да у животу искључиво радите ствари које вама пријају, без имало гриже савести.

КАДА ЂОРЂЕ ИГРА ЖЕНУ

*ПАРАЛЕЛНО са снимањем серије "Три мушкарца и тетка" припремили сте и сад већ увелико, на сцени Академије 28, играте представу "Народ то воли"? Шта то народ воли?

- Народ воли смех, а ова представа је управо то. Увек су ме привлачиле приче где мушкарац због одређених околности мора да глуми жену. То глумцу пружа толико могућности да направи урнебесну комедију, а самим тим и публици прилику да се нон-стоп смеје. Ђорђе Стојковић је маестрално одиграо лик Вељка, односно Марије, а поред нас двоје ту је још и Срђан Ивановић, односно у алтернацији Дејан Цицмиловић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

БУДУЋНОСТ ЈЕ САДА: Трендови у одрживости за 2025. годину