АЛБАНЦИ УХВАЋЕНИ У ПЉАЧКИ СРПСКЕ СВЕТИЊЕ: Испосница Светог Петра Коришког код Призрена на удару лопова (ФОТО)

Д. З.

08. 02. 2021. у 14:18

ГРУПА Албанаца ухваћена је у крађи археолошких остатака у испосници Светог Петра Коришког код Призрена.

АЛБАНЦИ УХВАЋЕНИ У ПЉАЧКИ СРПСКЕ СВЕТИЊЕ: Испосница Светог Петра Коришког код Призрена на удару лопова (ФОТО)

Илустрација полиција Фото И. Радуловић

Полиција на Космету је саопштила да их је привела и одредила притвор од 48 сати.

Наводи се да је приликом транспорта у притвор један од четворице ухапшених побегао. Крађа се догодила 4. фебруара.

У реакцији на крађу игуман манастира Високи Дечани Сава Јањић апелује и указује да објектима Српске православне цркве на Косову и Метохији "треба хитна заштита".

- Објекти наше Цркве који нису у већинским или насељеним српским срединама годинама су изложени вандализму и крађи. Испосница Светог Петра је и раније била на мети лопова. Реч је о највећој средњовековној испосници где се и поред скрнављења још могу видети фреске - написао је Сава Јањић на свом Твитер налогу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај

БРИТАНСКИ ЕКСПЕРТ: Имамо посла са дилетантом – Зеленски не може да поднесе да је крај

ШЕФ украјинског режима Владимир Зеленски подсвесно не може да прихвати тему повлачења украјинских снага у зони борбених дејстава, изјавио је британски војни аналитичар Александар Меркурис

30. 01. 2025. у 07:58

Коментари (0)

ТЕШКО ЈЕ ИЗАБРАТИ: Рафаел Надал отркио ко му је највећи ривал (ВИДЕО)